Nem ez a harc lesz a végső! Trabzonspor – Ferencváros 1-0

2022. november 03. 18:07

Mint ismert, a zöld-fehérek már csoportgyőztesként utaztak el Törökországba, a hazaiaknak viszont mindenképpen győzniük kellett volna. Nem sikerült, így az FTC mellett a Crvena zvezdát 4-1-re megverő Monaco maradt az Európa Ligában.

A mérkőzés előtti sajtótájékoztatón a Trabzonspor vezetőedzője, Abdullah Avci elismerően beszélt a Ferencvárosról, miként elmondta, őszintén meglepte, hogy Sztanyiszlav Csercseszov együttese 4 pontot is szerzett a francia Monaco ellen.

- A rivális legnagyobb erőssége, hogy atletikus játékosok alkotják a keretet – folytatta a méltatást a szakember.

A győzelmi esélyekkel kapcsolatban Abdullah Avci elmondta

„fontos, hogy ne ragadjon el bennünket a hév, ésszel és türelmesen kell futballoznunk”

Sztanyiszlav Csercseszov szerint bár elsősorban sérülés miatt kulcsjátékosok (többek között Eldar Civic, Marquinhos, Franck Boli és Adama Traoré) maradnak ki a keretből, de „a záró csoportmérkőzés is rendkívül fontos számunkra, éppen ezért az eredményességet tartjuk szem előtt”

Abdullah Avci elismerően beszélt a magyar bajnokról Fotó: MTI/Illyés Tibor

A két csapat a következő összeállításban fut ki a Senol Günes Stadion gyepére:

Trabzonspor: Cakir – Stryger Larsen, Bartra, Vitor Hugo, Elmali – Sziopisz, Hamsík – Ömür, Bakaszetasz, Trezegéuet – Yazici. Vezetőedző: Abdullah Avci
FTC: Dibusz – Wingo, Knoester, S. Mmaee, Pászka – Esiti, Vécsei – Zachariassen, Laidouni, Nguen – R. Mmaee.

A mérkőzést a német Harm Osmers vezeti, érdekesség, ebben a csoportban már vezetett, hiszen az első körben a Crvena zvezda - Monaco összecsapást is ő dirigálta.

VÉGE!

Három perc lesz a hosszabbítás!

90. perc

Pászka Lóránd rúgja a Fradi újabb szögletét, sokáig a zöld-fehéreknél marad a labda, de aztán szabadrúgás kifelé.

87. perc

Az újpesti múlttal is rendelkező Enisz Bardhi kellemetlen lövését Dibusz csak kiütni tudja, melegebb helyzet nem lesz a támadásból.

86. perc

Laidouni szabadrúgásból ível be, a csereként beálló Kovacevic alig fejeli kapu mellé a labdát!

83. perc

A mérkőzés első (!) ferencvárosi szögletét Mercier íveli be, de több szót nem is érdemes vesztegetni erre...

82. perc

A Laidounit megrúgó Barta kap utólag sárga lapot.

81. perc

Laidounitól Vécsei kapja a labdát, aki jó 22 méterről rászúrja, a kísérletet nem tudja megfogni Cakir, ám nem alakul ki veszélyesebb helyzet.

79. perc

Mercier beadását Ryan Mmaee próbálja kapura lőni, egy török védőn megpattan a labda, amelyet Cakir magabiztosan húz le.

A második félidőben talpra állt a Ferencváros Fotó: MTI/Illyés Tibor

74. perc

Samy Mmaee hosszú előre ívelését Zachariassen remekül játssza meg, beadását a csereként beállt Mercier alig talpalja kapu mellé. Az első komolyabb Fradi-helyzetet láthattuk!

65. perc

A második játékrész első kornere is a Trabzoné: Bakaszetasz ezúttal is jól ível be, de a Fradi-védelem hárítja a próbálkozást.

56. perc

A Fradi tizenhatosán belül Bakaszetasz labdáját, Stryger Larsen kapja akinek begurítását Yazici nagy helyzetben - szerencsére - mellé rúgja!

51. perc

Miután a labda játékon kívül került, Osmers játékvezető utólag figyelmezteti a dallamos nevű Vítor Hugót Tokmac megrúgásáért.

47 .perc

Dibusz kigurítását Samy Mmaee számítja el, Bakaszetasz szerzi meg a labdát, akit a Fradi marokkói légiósa felrúg, majd dühében messzire elrúgja a labdát. Jogosan villant ezúttal is a sárga lap!

SZÜNET UTÁN

45+1. perc

Az egyperces hosszabbítás során Ömür kap sárga lapot Laidouni megrúgásáért.

45. perc

Elmali hagyja faképnél Wingót, lövését Samy Mmaee remekül blokkolja, a szögletből nem lesz semmi.

41. perc

Ferencvárosi játékba hozatal során Samy Mmaee passzánál Esti alszik el a tizenhatoson belül, Bakaszetasz csap le a labdára, és egészséges lövését Dibusz nagy bravúrral, lábbal hárítja.

Nguen Tokmac és a ferencvárosi játékosok többsége gyakran találta magát szembe a török túlerővel Fotó: MTI/Illyés Tibor

32. perc

Az első fradista próbálkozás: Tokmac löbbölését Ryan Mmaee fejeli fölé.

30. perc

Ömür élesen kapura szúrja, a lövést Dibusz magabiztosan öleli magához.

27. perc

Laidouni Marek Hamsík megbúbolásáért kapja a talállkozó első sárga lapját.

21. perc

A mérkőzés első szögletét természetesen a Trabzon rúgja: Bakaszetasz beívelését életveszélyesen fejeli rá Bartra, a próbálkozást Laidouni a gólvonalról vágja ki!

A 38 év után bajnokságot nyerő Trabzonspor fölénye a labdabirtoklás tekintetében is jól látszik: eddig 68 százalékban övék a bőrgolyó.

15. perc

Hamsík labdáját - ki más? - Trezeguét kapja, aki remekül futtatja lyukra Yazicit, aki azonban fölé durrant.

Masszív nyomás alatt a Ferencváros csapata.

13. perc

Az egyiptomi újravillan: középről, 18-19 méterről lő, a bomba a jobb kapufa éléről az oldalvonalon túlra pattan! Dibusz nem érte volna el...

7. perc

Itt a hidegzuhany! Egy eladott labdát követően az egyiptomi Trezeguét visszagurítását a görög Bakaszetasz vágja látványosan Dibusz hálójába. Trabzonspor - Ferencváros 1-0!

1. perc

A két csapatkapitány, Ugurcan Cakir és Dibusz Dénes térfélválasztása után a Ferencváros kezdi a mérkőzést.

Nyitókép A Trabzonspor már a 7. percben megszerezte a győztes találatot Fotó: MTI/Illyés Tibor