Leleplezte Zelenszkijt Trump embere: hiába nem beszél róla, erre számít az ukrán elnök
Egy dolog Keith Kellogg szerint biztos: Oroszország tart Trump elnökségétől.
A világbajnokság egyik legpikánsabb mérkőzése előtt egyszerű volt a képlet: ha Irán nem kap ki, továbbjut, az Egyesült Államoknak viszont csak a győzelem volt elfogadható!
Nem véletlen, hogy amerikai rohamokkal kezdődött a mérkőzés, az első lehetőség a 10. percben adódott előttük: Pulisic beadása után a védők által kifejelt labdát a mindössze 20. születésnapját ünneplő Yunus Musah vágta fölé, majd nem sokkal később Pulisic fejesét fogta magabiztosan az iráni kapus.
A 17. percben Dest életveszélyes beadását ütötte ki Alireza Beiranvand – szerencséjére nem amerikai futballista elé…
A 27. percben a leshatáron mozgó Joshua Sargent kapott remek passzt, lövése lepattant az iráni védőkről, a labdát végül erőtlenül fejelte meg Timothy Weah (a névazonosság nem véletlen: az apuka, George Weah Libéria aranylabdás klasszisa), így a bőrgolyó Beiranvand zsákmánya lett.
A 34. percben a szereposztás hasonló volt: Sargent okosan lekészítette a labdát a tizenhatoson belül Weah-nak, de a zúgó lövés fölé szállt – hiába volt egyértelmű fölényben az USA (a labdabirtoklás 56-44 százalék volt Adsamsék javára), az amerikai játékosok még egyszer sem találták el a kaput…
A 37. percig bírta a nyomást Irán: ekkor Weston McKennie remekül ívelt Sergino Desthez, aki kitűnő ütemben fejelt középre, Pulisic – testi épségét sem kímélve – berobbant, és a hálóba lőtt.
Irán – Egyesült Államok 0-1 – mivel a B-csoport másik mérkőzése, a Wales – Anglia találkozó 0-0-ra áll, így az angolok mellett az USA a továbbjutó! A gólszerzésbe belesérült a Chelsea játékosa, aki csak hosszas ápolás után tudott visszatérni a játéktérre – az amerikai szurkolók nagy örömére!
A félidőt Weah lesgólja zárta le – biztos, hogy jól döntött a VAR, hogy nem avatkozott közbe – ezt már sosem tudjuk meg…
A második félidő Sargent nagy helyzetével kezdődött, de kiszorított helyzetből nem tudott veszélyesen lőni, így a kapus védett.
Közben a másik csoportmeccsen Anglia két perc alatt két gólt szerzett (Marcus Rashford és Philip Foden révén) – így Walesnek annyi…
A 66. percben a mérkőzés eddigi legnagyobb iráni helyzetét láthattuk: Ali Golizadeh remek beadása elcsúszott Mehdi Taremi lába alatt, de éppen így volt jó a csereként beállt Sayed Goddosznak, aki fölé vágta a labdát.
Közben Anglia már 3-0-ra vezet Wales ellen – újra Marcus Rahford talált be – így az a párharc már végérvényesen eldőlt, így Rob Page együttese búcsúzik Katartól…
A 69. percben remek pozícióból – középről, a kaputól 17-18 méterre - Musah végezhetett el egy szabadrúgást (lehet, hogy a szülinapja miatt hagyták meg neki a lehetőséget a társak), de a Valencia játékosa csúnyán fölé vágta a labdát. Ünnep ide, ünnep oda, tuti, hogy a következő amerikai szabit már nem ő végzi el…
A 83. percben újabb óriási lehetőséget hagytak ki az egyre jobban szorongató irániak: egy beadás megpattant a berobbanó Taremi előtt, és ez éppen elég volt ahhoz, hogy Turner kapus magához húzza a labdát – egyébként sem lett volna érvényes a találat, hiszen közvetlenül a gólszerzési lehetőség előtt a támadó kezét érte a labda…
A kilencperces hosszabbítás harmadik percében újabb ázsiai lehetőség maradt ki: Karimi kitűnő beadását Puraligandzsi előrevetődve alig fejelte mellé!
Majd ugyanő már a mérkőzés utolsó előtti percében remekül fejelte le a labdát Taremi elé, aki gyanús körülmények között esett el a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem látott okot a beavatkozásra. Antonio Mateunak igaza volt, de
az irániak megrohanták a kissé erélytelennek tűnő spanyolt, hogy ugyan már, VAR-ozzon kicsit,
de a mérkőzés természetesen folytatódott tovább - pontosabban egy perc múlva véget ért…
S ezzel eldőlt, hogy a nyolcaddöntő első két mérkőzése az Anglia – Szenegál és Hollandia – Egyesült Államok összecsapás lesz.
Nyitókép Pulisic a testi épségét sem kímélve szerezte meg a meccs egyetlen gólját Fotó: MTI/EPA/Neil Hall