Ez történt a világbajnokság harmadik napján.
Lemosásnak indult, tiszta vizet öntő felocsúdás lett a vége Messiék bemutatkozó meccsének
A végső győzelemre kiemelt esélyesként számon tartott Argentína tíz perc után előnybe került egy könnyű síppal befújt tizenegyes után, amit a mostanában büntetőket feltűnően sokat rontó Messi a korán elvetődő kapusnak köszönhetően teljes lelki nyugalommal guríthatott a kapuba.
Innentől úgy tűnt, az lesz csak a kérdés, hogy a mezőny egyik leggyengébb csapataként jegyzett Szaúd Arábia ellen mekkora tömés következik, és a gólok elosztása az argentin támadók között lesz-e egyenletlenebb, mint a tegnapi angol-iráni meccsen, ahol az egyenletesség miatt szerencsére még nem dőlt el érdemtelen módon a gólkirályi cím. Nagyjából az érintettek is így voltak vele, amely hozzáállás megbosszulta magát: az első félidőben két góllal véget érő támadás elején figyelmetlenül nagy lesről indult Messi illetve az interes Lautaro Martínez. Lautaro Martínez egyszer egy aprócska lesről is gólt szerzett, de a VAR mindent lát.
A szaúdiak nagyon szépen mozogtak egy vonalban, további jópár argentin támadást tettek lesre, ritka magasan tartva a védelmüket.
A második félidőben az arab csapat bátorsága már nem csak a védelmi vonal magasságára korlátozódott. Vezettek pár támadást, és öt percen belül (48. ill. 53.) kétszer is pazarul eltalált lövéssel szereztek gólt, majd extázisban kezdték védeni a 2-1-es vezetést. (Az egyik védőjüket a saját kapusuk tarolta le. Rémisztő merevséggel esett a földre a valószínüleg akkor öntudatlan test, de Jasszer al-Sahrani még a pályán visszanyerte az eszméletét.)
A meccsbe belekényelmesedő argentinok a fennmaradó fél órában csak tessék-lássék támadások erejéig tudtak felpörögni, melyek hiába voltak folyamatosak, inkább tűntek tuszkolásnak, mint nyomáshelyezésnek. Komoly ziccerig nem is jutottak; a világbajnokságok történetének egyik legváratlanabb vereségét szenvedték el.
Ezzel az első öt meccs után máris
kikapott Ázsia, Afrika és Dél-Amerika bajnoka. Európáé ki se jutott.
A foci – nem mintha bárki kétkedhetett volna benne – a bolygó legnépszerűbb játékaként a legsűrűbb is. Nincs még egy (csapat)sport, ahol ilyen tömör az élmezőny. Argentína elhitte, amit a világsajtó írt róla, és várta az ölébe hulló győzelmet; a szaúdiak komoly testi veszélyeket is vállaltak, hogy nyerjenek. A végeredmény 1-2.
Szaúd Arábiában holnapra munkaszüneti napot rendeltek el, hogy semmi ne álljon a népünnepély útjába. A stadionból kifele jövet helyszíni szurkolóik Cristiano Ronaldo ikonikus ünneplésével adták meg a módját a Messi köré épített csapat legyőzésének.
Egyébként az arab világ
számos pontján magukéinak érezték a győzelmet.
Egyébként az arab világ érezték a győzelmet.
Egy Fradi-játékos a meccs embere a vébén
Argentína után a következő meccsen Dánia is bemutatta, hogy selejtezősorozatban mutatott hibátlan eredmények a semminél alig jelentenek többet. Egy éve az Európa-bajnokságon Christian Eriksen heroikus drámája közönségkedvenccé tette őket, de, mint az eggyel korábbi EB-n közönségkedvenc Izland esetében is, azt sajnos észre kell venni, hogy ezek az északi hipsztercsapatok elég kevéset mutatnak a foci azon részeiből, amitől a világ kisfiúi örök szerelembe esnek a játékkal. Márhogy a pályán, a köréjük szőtt történetek a valóság online alternatívájában szépen festenek.