A Nemzetek Ligája legnagyobb meglepetése: Anglia – Magyarország 0-4

2022. június 14. 20:00

A magyar labdarúgó-válogatott Wolverhamptonban folytathatja menetelését.

A minden várakozást felülmúló szereplés (a sorozat előtti körkérdésünkben a magyar futball ismert személyiségei még a pontszerzést is egyfajta csodának tartották) kapcsán a nagy kérdés: megtudja-e tartani rendkívül előnyös pozícióját Marco Rossi együttese?

A mérkőzést régi ismerősünk, Clément Turpin vezeti (ő dirigálta a 2016-os Eb-n a 2-0-s győzelmet hozó, Ausztria elleni csoportmeccsünket), a francia sípos nemzetközi elismertségét jelzi, ő fújta a sípot az idei Bajnokok Ligája döntőjében, a Real Madrid - Liverpool mérkőzésen is.

A két csapat összeállítása a következő:

Anglia: Ramsdale – K. Walker, Guéhi, Stones, R. James – Saka, K. Phillips, Bellingham, Gallagher – Bowen, Kane

Magyarország: Dibusz – Lang, Orbán, Szalai A. – Fiola, Styles, Schäfer, Nagy Zs. – Sallai R. Szoboszlai – Szalai Á.

Az angol válogatott 94 éve nem szenvedett ennyire súlyos, négygólos vereséget hazai pályán, 1928-ban Skócia 5:1-re verte őket.

ÉS ITT A VÉGE, FUSS EL VÉLE!

89. perc

ERRE MÁR NINCSENEK SZAVAK!

Nagy Ádám remek passzával Gazdag Dániel ugrik ki és első labdaérintéséből gólt szerez: kiválóan pörgeti el a bőrgolyót a kifutó Ramsdale felett - Anglia - Magyarország 0-4!

82. perc

A Gazdag Dániel arcába felelőtlenül könyöklő Stones jogosan kapja meg második sárga lapját, amely egyben a kiállását is jelenti.

81. perc

MI VAN ITT, KÉREM, EMBEREK???!!!

Nagy Ádám beadását Loic Nego Stones-ba fejeli, a lepattanót Ádám Martin hátragurítja Nagy Zsoltnak, az élete formájában lévő futballista sistergős bombája utat talál Ramsdale kapujába. Anglia - Magyarország 0-3!

79. perc

Sallai Roland helyett Loic Nego a mieinknél. Nagyon meglepődnénk, ha a Nemzetek Ligájában nyújtott teljesítménye után a Freiburg játékosára nem csapna le valamelyik nagycsapat.

Soha nem fordult még elő, hogy Anglia válogatottja két egymást követő mérkőzésen eredménytelen maradjon a magyar nemzeti csapat ellen. Most nagyon közel járunk hozzá! :)

77. perc

Sterling passzol Fodenhez, akinek a lövése alig megy mellé. Dibusz azért rajta volt!

A második játékrészben sem ült le a magyar válogatott és Sallai Roland. Sőt! Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

70. perc

OTT A MÁSODIK MAGYAR GÓÓÓÓL!

Az éppen az előbb csereként beálló Ádám Martin harcosan szerez labdát a félpályánál, remekül indítja Sallai Rolandot, aki - mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne  - a második gólját szerzi a mérkőzésen. Anglia - Magyarország 0-2!

68. perc

Ennyi Ádám egy rakáson! Szalai Ádám helyett Ádám Martin a pályán, a magyar válogatott csapatkapitánya - Nagy Ádám lett...

67. perc

A jó néhány játékvezetői ítéletet bíráló Marco Rossi kap sárga lapot Turpintől.

Egyértelműen kijövünk a szorításból, jobbára mezőnyjáték folyik, nagy helyzetek nélkül. Maradjon is így!

55. perc

Callum Styles  helyett Nagy Ádám, Szoboszlai Dominik helyett a koronavírusból felépülő Gazdag Dániel a magyar válogatottban.

Nem tudjuk megtartani a labdát, Gareth Southgate együttes nagyon szorongat!

52. perc

Az angol válogatott negyedik szögletét is James végzi el, a beívelést Szoboszlai fejeli ki. Soha ígéretesebb hazai próbálkozást!

50. perc

Bellingham remek asszisztját szerencsére nem éri el Harry Kane, a labda így is alig megy kapu mellé.

47. perc

Angol szabadrúgás után Kane beívelését Fiola oxival vágja ki. Helyén van az önbizalmunk!

A kép, amely önmagáért beszél: Szalai Ádám, a  vezér! Fotó: MTI/ Koszticsák Szilárd
A kép, amely önmagáért beszél: Szalai Ádám, a vezér! Fotó: MTI/ Koszticsák Szilárd

SZÜNET UTÁN

45+2. perc

Harry Kane sistergős lövése után egy csendes angol szöglettel zárul az első játékrész.

Két perc lesz a hosszabbítás.

43. perc

James szöglete után Stones fejeli föl az égbe a labdát, Dibusz pedig magabiztosan lehúzza.

39. perc

Bellingham kergeti őrületbe Fiolát a tizenhatosunkon belül, James szöglete után Sallai fejel bele a labdába, amely egy angol támadó kezét éri, így mi jöhetünk szabadrúgással.

37. perc

Stones könyökli le Szalai Ádámot, jogosan villan a mérkőzés első sárga lapja!

36. perc

Kane és Saka lódul meg, utóbbi beadását a menteni igyekvő Orbán veszélyesen fejeli a kapunk irányába, Dibusz azonban óriási bravúrral hárítja az öngólveszélyt!

33.perc

Schäfer labdaszerzése után Szalai Ádám suhintja kapura a labdát, Ramsdale azonban magabiztosan véd.

28. perc

Szalai Ádám addig-addig bolondítja Bellinghamet, hogy a középpályás csak szabálytalanul tud szerelni. Szoboszlai veszélyesen ível be, Szalai Attila elől James fejeli ki bravúrosan a labdát. Az ellentámadásból meglódulnak az angolok, ám a mieink hozzáállására jellemző: az előbb még a szabadrúgást elvégző Szoboszlai 11,4 másodperc alatt robog végig a pályán, és szereli szögletre Bowent. A beívelést Stones fejeli kapura, szerencsére éppen Dibusz ölébe!

Nem meglepő: a gól után az Eb-ezüstérmes szorongat, jóval többet birtokolja a labdát, de a magyar válogatott remekül védekezik.

Egyelőre Magyarország vezeti az A-divízió 3. csoportját, ugyanis Olaszország 1-0-s vesztésre áll Németországban!

16. perc

Szoboszlai végezhet el szabadrúgást. A beívelés lepattan a védőkről, a labda elmegy a hául tartózkodó Harry Kane talpa alatt, éppen így lesz jó Sallai Rolandnak, aki kíméletlenül a léc alá vágja a bőrt! Anglia - Magyarország 0-1!

11.perc

Jó hír: Schäfer visszaáll!

9. perc

James belerúg Schäfer Andrásba, az Union Berlin játékosát gyanúsan hosszan ápolják...

6. perc

Az első hazai helyzet! James remek beadását Bowen fejeli teljesen üresen állva kapura, Dibusz Dénes helyett a sorozat magyar felfedezettje, Nagy Zsolt ment parádésan!

Az angol válogatott 18 tétmérkőzés óta veretlen hazai pályán, utoljára 2020 októőberében, Dánia tréfálta meg az Oroszlánokat egy Nemzetek Ligája-találkozón. Lehet folytatni a hagyományt!

1. perc

A magyar válogatott kezdi a mérkőzést,. az előző találkozón büntetőből eredményes Szoboszlai Dominik passzolja hátra a labdát.

Kedves olvasóink! Kövessék élő közvetítésünket - percről percre!