A dánok elleni könnyű győzelem után a szerbek elleni csoportdöntő volt a másik kulcspárharc. Itt Jani Réka egyes győzelme után Gálfi lezárhatta volna a hét legfontosabb kérdéseit, ám előnyben, jól játszva megsérült, így itt is a páros döntött, amit Bondár és Udvardy simán hoztak el. Ezzel biztossá vált, hogy
ősszel játszhatunk majd a Világcsoportért.
A további két nap párharca a mieinknél erősebb legjobbjaikat el sem hozó észtek és a másik csoportot megnyerő, így a mieinknél erősebb legjobbjaikat már nem játszató szlovének ellen arra volt jó, hogy javítsuk a koefficiensünket, ami egy szerencsésebb sorsolást jelenthet az őszi, feljutásért zajló párharchoz.
Az a sorsolás akármilyen szerencsés is lesz, bravúrra lesz majd szükségünk. De ha a női csapat van olyan erőben, hogy a következő években rendszeresen egy meccsre kerüljön a legjobbak közé jutástól – és a jelek szerint van –, akkor előbb-utóbb összejön majd a szintlépés.
S úgy akár egyszerre szerepelhet a magyar férfi és női csapat a tenisz legfelsőbb ligájában. A teniszében, ami a világ legnépszerűbb egyéni valamint női sportága.