FBI: Hagyják otthon mobiljaikat a Pekingbe utazó amerikai olimpikonok!
2022. február 02. 14:09
AZ FBI kifejezetten rosszindulatú kibertámadásokra számít a pekingi olimpia alatt, ezért eldobható, vagyis ideiglenes telefonhasználatot kér az összes téli olimpián résztvevő amerikai sportolótól és sportvezetőtől.
2022. február 02. 14:09
p
2
19
22
Mentés
Rosszinulatú kibertámadás?
Hol vannak már azok a „régi szép idők”, amikor az amerikai sportpolitika attól tartva igyekezett a Szovjetuniótól távoltartani a sportolóit, nehogy ideológiailag átállítsák, uram bocsá’ beszervezzék az amerikai pénzen és ottani szaktudással nevelt sportolókat a szocialista-kommunista ideológia szószólóivá? A jó öreg sportpolitikai hidegháborús évek sajnálatosan nem csupán visszatértek a legmagasabb szintre az élsport világában, de úgymond a globális politikai üzenetek megfogalmazásától eddig sem óvakodott egyik nagyhatalom sem, ugyanakkor jelenleg a Biden-i adminisztráció mutat offenzívabb megnyilvánulásokat.
arra kérte az Egyesült Államok sportolóit, akik részben már megérkeztek vagy a napokban érkeznek Pekingbe, hogy a 2022-es kínai téli olimpia idején használjanak eldobható, vagyis ideiglenes telefonokat és ami még érdekesebb azt is erősen ajánlják a szövetségi vezetők, hogy sportolóikhagyják otthon saját mobiltelefonjukat vagy egyéb telekommunikációs eszközeiket.
Noha a szövetségieknek nincs tudomása az olimpia elleni konkrét kiberfenyegetésről, az FBI hozzátette, hogy fontos, hogy a játékokon résztvevők „éberek legyenek, és fenntartsák a legjobb gyakorlatokat hálózati és digitális környezetükben”.
Az FBI rendszeresen úgynevezett védekező eligazításokat ad azoknak az amerikaiaknak, akikről úgy véli, hogy fennáll a veszélye annak, hogy kínai kémkedés áldozataivá válnak.
A legnagyobb fenyegetés az USA-nak Kína
Chris Wray, az FBI igazgatója szerint az FBI jelenleg több mint 2000 kémelhárítási nyomozást indított Pekingnek az amerikai technológiai információk ellopására tett állítólagos erőfeszítéseivel kapcsolatban.
"Ha összeszámoljuk a vizsgálataink során látottakat, egyszerűen nincs olyan ország, amely nagyobb fenyegetést jelentene elképzeléseinkre, innovációnkra és gazdasági biztonságunkra, mint Kína" - mondta Wray hétfőn a Ronald Reagan Elnöki Könyvtárban tartott nyilvános beszédében.
Ahogy azt a BBC is megírta, az Egyesült Államok már tavaly decemberben megnyitotta az olimpiai hidegháborús nagykövet azzal, hogy bejelentette a 2022-es kínai téli olimpia diplomáciai bojkottját – ezt a lépést persze Peking hevesen bírálta.
A Fehér Ház közölte, hogy a kínai emberi jogi helyzet keltette aggodalmak miatt nem küldenek hivatalos delegációt a játékokra, noha sportolóik részt vehetnek – vagyis megengedik nekik – a pekingi játékokon való indulást.
– a pekingi játékokon való indulást.
Kína akkor "öncélú politikai bohózatnak" nevezte Washington lépését.
"Az Egyesült Államok csak a sportot akarja politizálni, megosztottságot kelteni és konfrontációt gerjeszteni" - áll a kínai ENSZ-misszió szóvivőjének közleményében.
A vihar elcsendesedését nem segíti az FBI mostani nyílt üzenete a sportolók kíberkémkedéstől való megóvását hangsúlyozva, különösen nem egy olyan korszakban, amikor sportolóik legtöbbje aktív közösségi média tevékenységet folytat, s amikor azok szerződései, elkötelezettségei jelentős részben éppen az ehhez hasonló sport-világeseményekre fókuszálnak. Teljesen egyértelmű, hogy a személyes márkaépítés épp egy olimpia alatti időszakban hozhatna a legtöbbet a konyhára a sportolók social felületein. Nagy kérdés persze,
hogyha egyrészt mind a 223 amerikai olimpiai csapattag szót is fogad, mondjuk, és lelkesen hagyja otthon méregdrága saját készülékét a szövetségiek kérésére,
akkor az ideiglenes, idegen eszközeikről történő személyes fiókhozzáférést épp Kínában hogyan engedélyezi majd egy amerikai techóriás a kibertérben.
A nyitókép: Illusztráció - IGOR STEVANOVIC / SCIENCE PHOTO / IST / Science Photo Library via AFP
Donald Trump néhány nappal ezelőtt egy posztjában előrevetítette, hogy hivatalba lépése napján új védővámot vetne ki a Mexikóból, Kanadából és Kínából érkező árukra. Mi lehet az újabb vámháború következménye? Mi várható Peking részéről?
Amiket jórészt ugye Kínában gyártottak anno, vagy más ázsiai országban kínai alkatrészekből.
Én a kínaiak helyében megkérném a nyugati TV stábokat ugyanerre, beleértve az egyéb hírközlő eszközeikre és kameráikra.
A helyzet az, hogy az kommunista ideológia beszivárgását nem sikerült megakadályozni, most is vígan tanítanak az egyetemeiken a leggazdagabbaknak egyenlőségesdit, kritikai fajelméletet egyéb menő woke ideolgiát.
Emellett pedig beismerik, hogy a kibertérben nem tudják megvédeni a csúcsfejlett amerikai technikát az elmaradot kínaitól. És még az is kiderült, hogy Kína nem demokrácia, sőt a emberi jogokat sem pont úgy értelmezik. Kínában például tilos ingyen TV-t és cipőt elvinni a boltból, akármennyire is ezt mondja a többi fekete testvér.