Az FTC megszerezte az idény első győzelmét, az OSC elszenvedte az évad első vereségét a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában

2021. december 02. 05:30

Az FTC 11-10-re győzött odahaza a szerb Novi Beograd ellen kedden a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, ezzel az első diadalát aratta a 2021-2022-es évadban. Az OSC viszont szerdán 14-9-re kikapott otthon a CN Marseille-től, így az idényben először veszített a BL-ben.

Bánfalvi Szabolcs

Az FTC-Telekom férfi vízilabda csapata három döntetlen után – idegenben a Brescia és a Radnicski Kragujevac ellen, otthon a Olyimpiakosz Pireusszal szemben – megszerezte az első győzelmét a Bajnokok Ligájában a 2021-2022-es kiírásban, méghozzá a rendkívül megerősödött Novi Beograd ellen a Komjádi uszodában.

Különösen értékes siker ez, mivel a belgrádi gárda szerb válogatott játékosokkal erősítette meg keretét a nyáron, többek között épp a Ferencvárostól érkezett a kétszeres olimpiai bajnok, egyszeres világ- és Európa-bajnok Nikola Jaksics, aki a Fradinál játszott 2017-től 2021-ig.

A ferencvárosi Nemanja Ubovics (balra) gólt dob, jobbról Gojko Pijetovics kapus és Nikola Jaksics, a szerb csapat játékosai a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, a negyedik fordulóban, az FTC-Telekom Waterpolo–Novi Beograd mérkőzésen a fővárosi Császár-Komjádi Béla Sportuszodában 2021. november 30-án. MTI/Kovács Tamás

Nos, a meccs egyik legjobbja szerb volt, azonban ő a Ferencváros centere,

Nemanja Ubovics, aki négyszer is bevette honfitársai kapuját, ezzel a mezőnyben a legtöbb gólt dobta a második legeredményesebb háromgólos Vámos Márton előtt,

aki szintén kitűnő formában játszott. A belgrádi alakulatnál viszont senki sem volt képes két gólnál többet szerezni, csak két-két gólig jutott a két sztárjátékos: a kétszeres olimpiai bajnok, kétszeres világ- és ötszörös Európa-bajnok Dusko Pijetlovics, valamint az olimpiai bajnok Strahinja Rasovics – ő szintén ismerős Magyarországon, mivel 2017-től 2020-ig az Eger együttesében pólózott. Sőt, a szerbek balkezes világklasszisa, a kétszeres olimpiai bajnok, egyszeres világ- és Európa-bajnok Dusan Mandics mindössze egyszer tudta megzörgetni a Ferencváros hálóját.

A ferencvárosi Vogel Soma a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, a negyedik fordulóban, az FTC-Telekom Waterpolo–Novi Beograd mérkőzésen a fővárosi Császár-Komjádi Béla Sportuszodában 2021. november 30-án. MTI/Kovács Tamás

A szerb világklasszisok gólszegényebb játéka leginkább

a Fradi kapusának, az egész mérkőzésen ihletett formában védő Vogel Somának köszönhető – szenzációsan, 61.5 százalékkal védett.

Míg a Novi Beograd hálóőre, a kétszeres olimpiai bajnok, kétszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok Gojko Pijetlovics – Dusko Pijetlovics bátyja – mindössze 31.2 százalékos védési mutatót produkált.

De nemcsak ezeknek tudható be a zöld-fehér siker, a Ferencváros az egész találkozón dinamikusabban játszott riválisánál, s az egész csapat fantasztikusan vízilabdázott végig. Igaz, hogy Varga Dénes ezúttal nem jegyzett gólt, viszont remekül védekezett, támadásban pedig nagyszerű passzokkal szolgálta ki társait.

A ferencvárosi Vogel Soma (középen) véd, balról Dusko Pijetlovics, a szerb csapat játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, a negyedik fordulóban, az FTC-Telekom Waterpolo–Novi Beograd mérkőzésen a fővárosi Császár-Komjádi Béla Sportuszodában 2021. november 30-án. MTI/Kovács Tamás

A félidőben már 7-6-ra vezetett a Fradi, s az előnyét eggyel növelte a harmadik negyed végére, így 11-9-es állásnál indult a negyedik felvonás. Láthatóan tanult az előző meccsekből az FTC, mivel ezúttal nem engedte döntetlenre a mérkőzést nyert helyzetből. A záró negyedben a Fradi kiváló védekezésének és Vogel bravúrjainak köszönhetően mindössze egy gól született, s az is csak 23 másodperccel a vége előtt, ekkor tudott szépíteni a belgrádi gárda, ezzel beállította a 11-10-es végeredményt, miután a döntetlenre már nem volt esélye a vendégcsapatnak.

Varga Zsolt együttese pedig megérdemelten nyert, ráadásul még mindig veretlen ebben az évadban, és továbbra is harcban van a továbbjutásért.

Míg a Ferencváros az első győzelmét ünnepelte kedden a Bajnokok Ligája idei kiírásában, addig az OSC az első vereségét szenvedte el a BL-főtáblán szerdán. A Bajnokok Ligája B-csoportjának negyedik fordulójában az újbudai gárda a Marseille csapatát fogadta a Nyéki uszodában.

A ferencvárosi Vámos Márton (jobbra) és Angelosz Vlahopulosz, a szerb csapat játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, a negyedik fordulóban, az FTC-Telekom Waterpolo–Novi Beograd mérkőzésen a fővárosi Császár-Komjádi Béla Sportuszodában 2021. november 30-án. MTI/Kovács Tamás

Az OSC három meccs után hét ponttal állt a tabellán, miután odahaza nyert a román Steaua Bucuresti ellen, idegenben pedig a szerb Crvena zvezdát győzte le, és döntetlent játszott a német Waspo 98 Hannoverrel.

Az OSC–Marseille találkozó érdekessége, hogy a kétszeres olimpiai bajnok, kétszeres világ- és ötszörös Európa-bajnok Andrija Prlainovics épp az OSC-től igazolt a marseille-i klubhoz 2020 áprilisában. A szerb világklasszis azonban már korábban is játszott Magyarországon, méghozzá Szolnokon, 2017-ben Bajnokok Ligáját nyert a szolnokiakkal, a Duna Arénában rendezett döntő legértékesebb játékosának választották. Nem mellesleg Prlainovics eddig négy különböző klubbal hódította el a BL-trófeát.

A dél-franciaországi gárda az utóbbi időben rendkívül megerősödött, s ezt már a mérkőzés elején is bizonyította az OSC ellen, miután a vendégcsapat 3-0-ra elhúzott.

Míg az OSC csak a hetedik percben szerezte meg az első gólját Burián Gergő révén, majd 13 másodperccel az első negyed vége előtt Salamon Ferenc is bevette a francia alakulat kapuját, így egy gólra feljött a hazai együttes (2-3).

Varga Dániel, az OSC vezetőedzője. MTI/Kovács Tamás

A második negyed elejét is megnyomta a Marseille, két gólt jegyzett az első két percben (2-5). Erre viszonylag gyorsan sikerült reagálnia a magyar csapatnak, Tóth Márton és Manhercz Krisztián révén ismét egy gólra zárkózott az OSC (4-5). Azonban a vendégek továbbra is uralták a játékot, és a negyed végére megint kialakították a háromgólos különbséget (4-7). A francia brigád hetedik gólja öt másodperccel a negyed vége előtt született.

A fordulás után nem igazán változott a játék képe,

a kiválóan játszó Prlainovics vezette Marseille dominált, míg az újbudaiak a szokásosnál fáradtabbnak bizonyultak, mivel sokat kivett belőlük az elmúlt időszak rendkívül sűrű meccsprogramja.

Mindezt a rutinos sztárokkal teletűzdelt francia együttes kegyetlenül kihasználta, és magabiztosan hozta a harmadik negyedet is, és ötgólosra növelte előnyét (6-11).

Az utolsó nyolc percben pedig megtartotta a különbséget a Marseille, pedig Varga Dániel és csapata mindent megpróbált, az OSC hét a hat ellen is támadott, ám ezt a helyzetet is sikeresen megoldotta a Marseille, és végül 14-9-re nyert. A francia gárda az egész meccsen jobban vízilabdázott, s a harmadik idegenbeli sikerét könyvelhette el ebben az idényben a Bajnokok Ligájában. Míg az OSC a vereség ellenére is versenyben van még a továbbjutást jelentő helyekért.