Cristiano Ronaldo elárulta, ki érdemelte volna meg az Aranylabdát
A klasszis az Aranylabda mellett a Manchester United jövőjéről is elmondta a véleményét.
Nyáron megnyerte a dél-amerikai kontinensbajnokságot, a Copa Americát. Ez volt az első komoly cím, amit hazája nemzeti 11-ével elhódított. Mivel a nagy klubsikerek után a válogatottal is eredményes tudott lenni, ez idén (is) Aranylabdát ért neki.
Látványos gálával ünnepelték Párizsban a 2021-es év legjobb labdarúgóit. Az este hét órakor induló " egész estét betöltő" program csúcspontjaként este 10 után jelentették be, amit minden focirajongó hetek-hónapok óta vár.
Az Aranylabdát Lionel Messi nyerte. Hetedszer.
Egyre nagyobb és látványosabb a műsor, amelyet az Aranylabda átadása köré szerveznek. Idén különösen nagy várakozás előzte meg a ceremóniát, mert tavaly nem adták át a díjat. Az egy meglepő döntés volt, mert a francia bajnokság félbeszakításán kívül a többi pontvadászat a körülményekhez képest rendben befejeződött. Az Európa-bajnokság ugyan átkerült idénre, de attól még lehetett volna szavazni a legjobbakra. A France Football mégsem rendezte meg a voksolást 2020-ban, ezért figyelt mindenki különösen az idei eseményre.
A díjátadó rögtön meglepetéssel kezdődött: a világ leggyorsabb emberi közül kettő hozta az Aranylabdát. "Fáradozásuk" jutalmaként focimezt kaptak ajándékba, és a világ egy videónak köszönhetően megtudta, hogy Alonso képes úgy 11-est rúgni, ahogy Panenka az 1976-os Európa-bajnokság döntőjében.
A legjobb fiatal játékosnak járó díj tulajdonosa senkit nem lepett meg. Pedri már nemcsak a jövő, hanem a jelen sztárja is. Remélhetően a fiatalember pályafutására nem lesz komolyabb hatással, hogy már tinédzserként nagyon nagy terhelésnek van kitéve. A trófea tavalyi elhódítója, a norvég Erling Haaland éppen most tért vissza sérüléséből, és bizony gyakran kerül a vonalakon kívülre a túlfeszített tempó miatt.
Akármennyire temeti a világ mostanában a Barcelonat, azért Pedri elismerése is jelzi, hogy van jövője a csapatnak. És további öröm a klubért rajongóknak, hogy a legjobb női labdarúgó is onnan került ki.
A legjobb csatárnak járó elismerést, a Bayern München gólgépe, Robert Lewandowski kapta. Aki 41 gólt szerzett a legutóbbi Bundesliga szezonban, ezzel megdöntve a legendás Gerd Müller 1971-72-es idényben felállított csúcsát. Az elmúlt négy évben mindig ő szerezte meg a gólkirályi címet a német pontvadászatban, és a 2019-20-as szezonban szenzációs teljesítménnyel segítette csapatát Bajnokok Ligája diadalhoz.
A lengyel csatár balszerencséje, hogy tavaly nem adták ki a díjat, ám ő nem fékezett. Ugyanis a 2020-21-es évadban a kontinens legeredményesebb góllövője lett, ezzel elnyerve az Aranycipőt. És miután a legjobb csatárnak járó trófeát is megkapta a mostani díjátadón, emberi számítás szerint őt csak más poszton szereplő előzhette meg az Aranylabdáért való versengésben. Ám ez nem így történt, és erről a közeljövőben még igen sokat fognak beszélni a focirajongók. Ahogy bő évtizede folyamatosan beszélnek, amióta tart ez a Messi-Ronaldo párharc a színházteremben. Mert "színház az egész világ" -- tudjuk Shakespeare-től, de a focit nem ezért szeretjük. Lewandowski nem az első olyan focista (és nem is az utolsó) akit megfosztanak ettől az elismeréstől. Ő ezt nagyon szerette volna megkapni, és most joggal teheti fel a kérdést: mit kellett volna még tennie, hogy átvehesse?
Ha azt nézzük, hogy 1996 óta Bundesligában szereplő futballista nem kapta meg, akkor a válasz egyszerű: másik ország bajnokságában kell játszani. Mert hazát nem cserélhet, és a lengyel válogatottal nincs esélye komoly sikert elérni. Igaz, Messinek sem kellett az első hat Aranylabdájához semmilyen nagyobb eredmény a lengyelnél sokkal jobb, argentin nemzeti 11-el.
A nyitóképen: Lionel Messi, a Paris Saint-Germain francia labdarúgóklub játékosa beszédet mond, miután neki ítélték az év legjobb labdarúgójának járó Aranylabdát a párizsi Chatelet Színházban rendezett díjátadó ünnepségen 2021. november 29-én. A díjat a France Football francia szaklap hagyományos évenkénti választása alapján ítélik oda.
MTI/AP/Christophe Ena