Fontos változás történt a vízilabda-válogatottnál: bejelentették a szövetségi kapitányokat!
Az MVLSZ elnöke, Madaras Norbert értékelte a párizsi olimpián történteket.
Kedden elkezdődött a vízilabdázók több mint nyolc hónapos erőltetett menete a Bajnokok Ligájában. A kézilabda mellett ez a másik csapatsport, ahol reménykedhetünk abban, hogy lesznek magyar gárdák a végjátékban. Ezt persze nem lehet biztosan kijelenteni, de az tény, hogy a jelenlegi 16 csapatnak a fele ott lehet a belgrádi nyolcas döntőben. Egy magyar csapatnak egy nyolcfős csoportban illik a legjobb négy között végezni – gondolhatja egy honi sportrajongó, de ez azért ennél bonyolultabb.
A hazánkat képviselő két csapat külön csoportba került. Az idei döntős, 2019-ben győztes Ferencvárosnak az itteni szereplésért nem kellett selejtezőt játszania. Ám a csapat kerete komoly átalakuláson ment át az elmúlt időkben, négy klasszis eligazolt. Ez mindig rizikófaktor, emiatt nem jelenthető ki, hogy egyértelműen a legjobb négy között lesz a 2022. június közepéig tartó szakaszban. Természetesen az ellenfelek miatt sem.
, ugyanis az annak otthont adó Belgrád csapata az eredményeitől függetlenül ott lehet majd. A többiek közül jelenleg Spanyolország, Olaszország és Görögország képviselője tűnik nagyon erős riválisnak. A háromból valakit mindenképpen meg kell előzni! Az biztató, és még
A találkozó nagy részében nála volt az előny, ám az utolsó negyed jobban sikerült a nyáron szintén átalakított olasz csapatnak. Az idegenbeli 8-8 azért nem rossz rajt. Még akkor sem ha az utolsó 20 másodpercben emberelőnyben támadhatott a Fradi.
A másik csoportból papírforma szerint könnyebb lehet az OSC továbbjutása. Itt a címvédő, Pro Recco talán kiemelkedik majd a mezőnyből, de mögötte
Mely nem ezen a héten kezdte a sorozatot. Ugyanis neki a főtábláért már 11 találkozót kellett vívnia. Az első körben szállt be, itt egy hétfős csoportban kellett a legjobb négy között végeznie. Ez annyira nem okozott gondot, hogy mind a hat ellenfelét legyőzve végzett az élen. Plusz 39-es gólkülönbséggel, ami azt jelenti, hogy
A második körben egy négy tagú csoport második helyén végezve lépett tovább, itt két győzelem mellett döntetlent játszott azzal a Bresciaval, mellyel a Ferencváros kezdett a főtáblán. Ebből a körből a Szolnok csoportelsőként jutott tovább, a két győzelem mellett a magyar bajnok is egy olasz gárdával, a Savonaval játszott döntetlent. Aztán a két magyar csapatot a főtábláért vívott párharcban összesorsolták. Ebben az évben már harmadszor feszültek egymásnak ilyen formában, nagy tétért.
Az első találkozón megdöbbentő különbséggel, 15-6-ra nyert az OSC, ráadásul Szolnokon. Így a visszavágó már csak formalitás lehetett, ezen a vidéki gárda két góllal nyert, és emiatt kesergett is egy kicsit az újbudai edző, Varga Dániel, mondván nem veretlenül került csapata a főtáblára. Szomorúságra persze semmi ok, hisz így is kilenc győzelemmel, egy döntetlennel, és egy vereséggel került oda.
Ott pedig
De ez már nem a selejtezőben, hanem a főtábla első találkozóján született.
Az OSC-Steaua találkozónak abszolút a magyar csapat volt az esélyese, és egy pillanatig nem volt kétséges, hogy ki nyer. Végig vezetett az OSC, gyakorlatilag egy komolyabb edzésnél nem jelentett számára többet ez a találkozó. Mindkét félidő 7-4 lett, így
A magyar gárdák a következő találkozójukat november második hetében vívják, és egy-egy kivételtől eltekintve mindig hétköznap ugranak medencébe. Egy hónapban többnyire két mérkőzés lesz, kivétel április és május, mert akkor világbajnokságot rendeznek a válogatottaknak. A vb utánra még marad két BL-csoportkör, majd a júniusról júliusra forduló hétvégén „lezavarják” a nyolcas döntőt.
Remélhetően magyar főszereplőkkel!
A nyitóképen: Küzdelem a labdáért a férfi vízilabda Bajnokok Ligája-selejtezőjében
MTI/Kovács Tamás