Magyar játékvezető fújja a sípot a Real Madrid BL-meccsén
Hosszú idő után tér vissza a sorozatba a korábban a világ legjobbjának választott játékvezető.
A Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában három magyar válogatott játékos lépett pályára. Valamennyien a német RB Leipzig mezében. A találkozó esélyese a hétvégén bajnoki mérkőzésen 6-0-ra győző lipcsei csapat volt, de saját magát verte meg a belga Bruges ellen. Ezzel egészen minimálisra csökkent az esélye a továbbjutásra.
Gulácsi Péter csapatkapitányként vezette ki az RB Leipziget a Bajnokok Ligája találkozón, ami óriási megtiszteltetés. A védelemben helyet kapott Willi Orban, míg Szoboszlai Dominik pozícóját nehéz volt meghatározni. Elvileg a három hátvéd előtti két ún. szárnyvédő közül a baloldali helyét kapta ( az eltiltott Angelino helyett), de a túlsó oldalon ugyanebben a pozícióban az ízig-vérig hátvéd, az idén csetlő-botló Mukiele szerepelt. A nehezen érthető felállás ellenére
A vezetőbíró és asszisztense szerint lesről. A videóbíró szerint nem. Így egy perccel később lett vezetés a dologból. Ilyen ez a mai foci! Legalább a lipcseiek megajándékoztak minket egy ritkán látható gólörömmel: a középkörben ácsorogva érte őket a jó hír, és rohantak az üres túlsó térfélre ünnepelni. Ekkor örülhettek utoljára a meccsen. A Bruges ugyanis 5 perc alatt rájött arra, amire a szombaton 6-0-ra megvert Hertha 90 perc alatt sem: nem szabad a védelmi vonalat feltolni Szoboszlaiék ellen.
Az ügymenet ugyanaz volt, mint a lipcsei találatnál. Vagyis videóbíró nékül 0-0 lett volna, így 1-1. A különbség a két gólon túl annyi, hogy ez így volt igazságos. Mégha a hazai vezetőedző, Jesse Marsch szét is rúgta az üdítőket rejtő ládát, Gulácsi meg üvöltözött védőivel. Majd a félidő hajrájában vezetést szerzett a Bruges, amiben szinte mindenki benne volt a hazai csapatból.
A védő a második félidőben mindenfelé feltűnt, néha ő volt a legelőrébb lévő hazai játékos, Szoboszlai viszont csak az 57. percig lehetett a gyepen. Grundfocit mutatott be a Leipzig, egy nem különösebben jó ellenfél ellen szenvedett. Ahogy a bajnokság több mérkőzésén is. Vagyis kimondható: az amerikai vezetőedző, Jesse Marsch tudásban közelébe sem érhet a tavaly nyáron a szász társulatot a BL-ben az elődöntőbe vezető elődjének, Julian Nagelsmann-nak. Ez akkor is igaz, ha a 78. percben Nkunku nyilvánvaló buktatásáért 11-est kellett volna adni, és kiállítani a Bruges kapusát.
Amikor Gulácsiék megkapták ellenfeleiket a csoportban, akkor biztosnak látszott, hogy akkor lehet a csapatnak minimális esélye a továbbjutásra, ha mindkét meccsét megnyeri a belga gárda ellen…
A csoport másik meccsén a Paris Saint-Germain korán vezetést szerzett a Manchester City ellen. Guardiola emberei ezt követően kezdték el a mérkőzést, és az első félidőben a fáradó franciák helyezkedési hibái miatt többször is helyzetbe kerültek. Ám volt, hogy két másodperc alatt kétszer is felső alumíniumra juttatták a labdát.
Az utóbbiak sorába kell természetesen Lionel Messi megmozdulását is sorolni, aki meglőtte az első gólját a PSG mezében. Ez volt a 121. találata a BL-ben, ezzel nyert a PSG, a valószínűleg együtt továbbjutó két csapat meccsén.
A Liverpool könnyed gálamérkőzés után vitte haza a három pontot Portoból. A bombaformában lévő Salah és Firmino is kétszer tudott betalálni. A Milan hazai környezetben vezetést szerezett Rafael Leao góljával, de a 29. percben emberhátrányba került Kessié butasága miatt. Ha van társaság, amely ezért büntet, akkor az az Atletico Madrid. A 84. percben a Barcelonától visszatérő Griezmann, 97-ben Suarez 11-esből talált be.
De itt eddig semmilyen szinten nem cáfoltak rá a papírformára. Az Ajax könnyedén nyert a Besiktas ellen, míg a Dortmund, ha nem is ilyen lazán, de szintén begyűjtötte a három pontot. A Haalandot és Rheinát nélkülöző Borussia úgy nyert, hogy Bellingham passza után Malen kiszorított helyzetből elgurította a labdát a kapus mellett. A nyáron a PSV-től 30 millióért igazolt játékosnak ez volt az első gólja új csapatában.
Ám az újonc, moldovai Sheriff Tiraszpol előbb kis szenzációt okozva győzött a Sahtar Donyeck ellen, majd óriási meglepetésre a Real Madrid otthonában. Így 6 pontja van, két forduló után. Talán nem túlzás kijelenteni:
Nyilván ezzel még nem lett esélyes a legjobb 16 közé jutásra, de arra ösztökélheti az Intert, hogy lassan kezdje el az idei BL-t! Mert az a lassított felvételű foci, amit a Donyeck vendégeként Kijevben előadott, az szánalmas. Úgy számolt, ahogy szokott: majdcsak összejön a győzelem. És tényleg a hajrában adódott két ziccere a meccsre 10 brazilt nevező ukrán gárda ellen. Ezt a kivárásos focit az Inter akár öt és fél meccsen keresztül is tudja csinálni, és esetleg felpörög a csoportkör utolsó 15-20 percére. Bár szurkolói nyilván emlékeznek rá, hogy ez legutóbb nem jött be.
A csoport
1.forduló:
Bruges (belga)- Paris St-Germain (francia) 1-1
Manchester City (angol)- Leipzig (német) 6-3
2.forduló:
Paris St-Germain- Manchester City 2-0
Leipzig- Bruges 1-2
B csoport
1.csoport
Atletico Madrid (spanyol)- Porto (portugál) 1-1
Liverpool (angol) – Milan (olasz) 3-2
2. forduló:
Porto-Liverpool 1-5
Milan- Atletico Madrid 1-2
C csoport
1.forduló
Besiktas (török) - Dortmund (német) 1-2
Sporting (portugál) – Ajax (holland) 1-5
2.forduló:
Ajax-Besiktas 2-0
Dortmund- Sporting 1-0
D csoport:
1.forduló:
Sheriff Tiraszpol (moldovai) - Sahtar Donyeck (ukrán) 2-0
Inter (olasz)- Real Madrid (spanyol) 0-1
2.forduló:
Sahtar Donyeck- Inter 0-0
Real Madrid- Seriff Tiraszpol 1-2
A nyitóképen: Gulácsi Péter, az RB Leipzig kapusa. Rajta nem múlt semmi.
MTI/EPA/Filip Singer