Az egyik érintett helyhatóság, Nyírcsászári polgármestere, Zichar János elmondta: a hodászi, a nyírbátori, a nyírcsászári és a nyírmeggyesi önkormányzat konzorciumot létrehozva pályázott a kerékpárút megépítésére. A több mint 483 millió forintból megvalósuló beruházáshoz 481 millió forint uniós támogatást nyertek az önkormányzatok, amelyeknek mindössze 2,7 millió forint saját forrást kell biztosítaniuk a fejlesztéshez. A csaknem 11 kilométer hosszú, kétszer egysávos kerékpárút építése jövőre kezdődik, és még 2013-ban át is adják a forgalomnak.
Zichar János tájékoztatása szerint a négy önkormányzat a 2,7 milliós önerőt területarányosan, a kerékpárút településeket érintő hosszúsága alapján osztotta fel egymás között. A polgármester kiemelte: a bicikliút megépítése rendkívüli fontosságú Nyírbátor környékén, hiszen – az érintett négy települést is összekötő – 471-es számú, Debrecen-Mátészalka közötti főút a jelentős forgalma miatt nagyon balesetveszélyes. A négy településről sokan járnak dolgozni kerékpárral Nyírbátorba, a város ipari parkjában lévő gyárakba, nekik jelent majd biztonságot a megépülő kerékpárút – hangsúlyozta a 1230 lakosú Nyírcsászári polgármestere.
A Nyírmeggyes és Nyírbátor közötti kerékpárút – az önkormányzati vezető elmondása szerint – része lesz a Debrecentől Fehérgyarmatig kialakítandó bicikliút-hálózatnak. A kerékpárút többi részét is pályázati támogatással tervezik megépíteni az érintett Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei önkormányzatok. A Nyírmeggyes-Nyírbátor közötti útrész mellett ugyancsak előrehaladott a Nyírbogát-Nyírbátor és a Nyírmeggyes-Mátészalka közötti kerékpárút megvalósítása is. A Debrecen és Fehérgyarmat közötti kerékpárút létrehozásától az idegenforgalom fellendülését is várják a térség önkormányzatai, mivel a tervezett útvonal mentén sok kirándulóhely található a Hajdúságban, a Nyírségben és Szatmárban.