A magyar versenyképességet erősíti a Kínával való együttműködés
2024. május 09. 20:46
Kiemelt fontosságú a gazdasági kapcsolatok erősítése Magyarország és Kína számára is – mondta Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára, aki kereskedelmi együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá Vu Csianggal, a Shandong Dhiao International Investment Limited Company képviselőjével.
2024. május 09. 20:46
3 p
3
0
105
Mentés
Az ázsiai nagyhatalom hazánk egyik legfontosabb Európán kívüli külkereskedelmi partnere, így napjainkban kulcsfontosságú a két ország közötti együttműködés az infrastruktúra és a kereskedelem, különösen a digitális kereskedelem terén. Magyarország szempontjából
a Kínával való hatékony gazdasági együttműködés kiemelt jelentőségű a hazai gazdaság versenyképességének folyamatos és dinamikus növekedése érdekében
– hangsúlyozta Izer Norbert. Mint mondta, a mostani megállapodás célja a digitális kereskedelem működéséhez szükséges környezet feltételeinek vizsgálata, valamint a jó gyakorlatok kialakítása és fejlesztése ezen a téren. Az ilyen együttműködési nyilatkozatok többféleképpen segíthetnek mind a hatóságoknak, mind a vállalkozásoknak, és így a mindennapi életet érintő területeken is pozitív hatást gyakorolhatnak – emelte ki az államtitkár. Úgy fogalmazott: a megállapodás elősegíti a jogszabályok betartatását, erősíti a kereskedelmi kapcsolatokat, támogatja a technológiai fejlődést és eredményesebbé teszi a fogyasztóvédelmet.
A kormány elkötelezett a magyar vállalkozások versenyképességének növelése és az adminisztrációjuk csökkentése mellett. A most aláírt együttműködés ezen a téren is fontos előrelépés a hazai cégek számára
– hangsúlyozta Izer Norbert.
Kapcsolódó:
Címlapfotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher
További cikkeinket, elemzéseinket megtalálják a makronom.hu oldalon.
A kínai vállalatok uniós üzleti környezetre vonatkozó minősítése az ötödik egymást követő évben romlik. A beruházók és a kereskedők elsöprő többsége szerint az EU-s piac már se nem tisztességes, se nem nyitott.
Az európai akkumulátorgyártás fellegvárának szánt Northvolt összeomlása kijózanító pofon volt a merész tervek szószólóinak. A történet visszatért önmagába, a világ legnagyobb gyártója, a CATL pedig máris bejelentette, hogy új beruházásba kezd – ezúttal Spanyolországban.
Az Oroszországot sújtó szankciók miatt az orosz repterek bezártak az európai légitársaságok előtt, így az Európa és Kína közötti légi forgalom a kínaiak kezébe került.
Kína új irányvonalat hirdetett: 2025-től radikálisabb élénkítő lépésekkel kívánja támogatni a növekedést. Bár a bejelentések rövid távon optimizmust hoztak a tőzsdékre, a szakértők óvatosságra intenek: a szavak mögötti valódi tettek és azok hatékonysága még mindig kérdéses marad.
A civil szervezet úgy véli nem igaz, hogy az EU tagállami hatásköröket kíván elvonni Magyarországtól, és ezzel korlátozni kívánja a kormány mozgásterét.