Várhatóan az idén a Huawei megerősíti, hogy teljes mértékben számolni kell vele az okostelefonok, okoseszközök és távközlési berendezések globális piacán. A japán Nikkei lap szerint ez jó pillanat lenne arra, hogy Washington felismerje, a Huawei elleni további szankcióknak csak csökkenő hozadéka lesz, és inkább keresnie kellene a lehetőségeket az amerikai technológiai háború stratégiájának újrakalibrálására.
Az elemzők előrejelzése szerint a Huawei az idén akár 100 millió telefont is értékesíthet. Ez még mindig jócskán lemaradna az Apple és a Samsung Electronics, vagy a saját 2019-es rekordeladásai mögött, amikor 240,6 millió telefont tudtak eladni, de jelentős fellendülés a 2022-ben értékesített 30,5 millióhoz képest. Ezzel a Huawei újra az öt legnagyobb globális telefonmárka közé kerülne.
Furcsa módon az ázsiaicég eredeti fókuszpontja, a telekommunikációs berendezésekkel foglalkozó üzletága csekély globális piaci részesedési veszteséggel megúszta az USA által 2019 óta alkalmazott piaci nyomást. Mint ismert, a világ számos országában hívták fel a figyelmet a vállalatra, mondván nemzetbiztonsági kockázatot jelent.
A támadás kivédése nagyrészt a Huawei vezető szerepének köszönhető, mégpedig az otthoni 5G-hálózatok kiépítésénél. A vállalat hatalmas kínai piaca ellensúlyozta az olyan piacok elvesztését, ahol az Egyesült Államok sikeresen lobbizott a hatóságoknál, mint például Ausztráliában.
A távközlési berendezések üzletágát sikerült stabilan tartaniuk, fellendültek a telefonértékesítések és megjelentek olyan új üzletágak is, mint az autóipari rendszerek.
Tavaly a Huawei bevételei 9 százalékkal, több mint 700 milliárd jüanra (97,7 milliárd dollárra) emelkedtek, és visszatértek a 2020-as év szintjére.
A cég sikere azt mutatja meg, hogy a kínai vállalatok sikerrel találták meg a módját annak, miképp tudnák felpörgetni a fejlett félvezetők nagyszabású gyártását, annak ellenére, hogy az Egyesült Államok próbálja korlátozni az iparág fejlődését.
A Huawei új okostelefonjába, a Mate 60 Pro modellbe beépített mikrochipek ráadásul azt bizonyítják, hogy Kína vezető chipgyártója, a Semiconductor Manufacturing International Corp. (SMIC) képes fejlett chipek előállítására. Persze kérdéses, hogy a vállalat képes lesz-e teljesíteni a Huawei várhatóan fokozott igényét, hiszen a saját célkitűzései szerint az idén legalább 60 millió ilyen telefonmodellt értékesítene.