Nem is olyan régen Armin Papperger, a legnagyobb német hadiipari vállalat igazgatója kendőzetlen kritikával beszélt az ukrán és a globális lőszerhiányról. Mint mondta, kizárólag a Nyugat döntése, hogy Oroszország mikor veszíti el a háborút. A Rheinmetall főnöke szerint a fő probléma azzal van, hogy
a kormányok nem mernek hosszú távú szerződéseket aláírni,
márpedig anélkül egyetlen hadiipari szereplő sem fog milliárdos beruházásokat eszközölni és elkezdeni gyártani olyan fegyvereket, amelyről aztán kiderül, hogy senki nem veszi meg őket. A másik, amit akadályozó tényezőként megjelölt, az az állami támogatások hiánya. A Rheinmetall például a szászországi lőszergyárat csak kormánysegítséggel hajlandó felépíteni. „Nemzetbiztonsági projektről beszélünk, amit önerőből nem tudunk finanszírozni” – hívta fel a figyelmét a Scholz kabinetnek az igazgató, rámutatva: „A lőszerhiány nem a védelmi ipar hibája. Az ipar azt adja, amire szükség van”.