Szigetelőszalaggal a falra ragasztottak egy banánt: hatmillió dollárért azonnal lecsapott rá egy „műgyűjtő”
Újra kitett magáért a világhírű olasz művész.
New York demokrata polgármestere szerint a bevándorlás kapcsán kialakult válság egész egyszerűen „elpusztította” a várost, és még a Biden-kormányzat sem segít, csak morzsákat juttat.
Nagy baj lehet az amerikai bevándorlási politikával, ha már a demokraták fellegvárának, New Yorknak a polgármestere is azt állítja, hogy az illegális bevándorlási válság szinte „elpusztította” a városát. Azt már kommentálni sem tudjuk, hogy a szavaiból az is kiolvasható: a Biden-kormányzat semmit sem tett az általuk okozott probléma kezelésében. Ízlelgessük ezt a mondatot, hiszen nemcsak a Biden vezette csapat közömbösségét rója fel, hanem egyenesen problémaként azonosítja a sok illegális bevándorló, akarom mondani, motivált külső munkaerő érkezését.
Eric Adams demokrata polgármester egy pénteki panelbeszélgetésen, amelyet az Afroamerikai Polgármesterek Szövetsége rendezett Washington DC-ben, világosan fogalmazott:
„A várost tönkreteszi a bevándorlók által okozott válság!”
Eddig azt olvashattuk a sajtóban, hogy a migránsok motivált munkaerőt jelentenek a mostani, munkáskezekben hiányos időkben, de amikor fizetni kell a számlát, akkor mindent más szemüvegen keresztül nézünk.
Adams kijelentései ugyanis egy nappal azt követően érkeztek, hogy aláírt egy végrehajtási rendeletet, amely New Yorkban kiterjesztette a szükségállapotot az illegális bevándorlók beáramlása miatt. Az április 20-i rendeletben azt is kifejezték, hogy a New Yorkot elárasztó illegális bevándorlók ezrei „példátlan humanitárius válságot” okoztak.
Természetesen az életben semmi sem egyszerű, talán csak a következmények. Így a rendeletben szimplán vonták meg a konklúziót: „a város példátlan humanitárius válsággal néz szembe, amely rendkívüli intézkedések meghozatalát igényli”.
Erről tanúskodik a városi ellenőr április 7-i jelentése, miszerint a metropolisznak több mint 75 százalékkal kellett megnövelnie a menedékhelyek számát, mivel az elmúlt évben több mint 55 ezer külföldi érkezett New Yorkba, aki menedékjogot kért.
Kárörvendve mondhatnák, hogy a fagyi visszanyalt, hiszen távol a déli határoktól könnyű volt megengedőnek lenni a migránsáradat érkezését illetően, egészen addig, amíg a déli államok el nem kezdték küldeni hozzájuk a migránsokat, ahol, legalábbis szavakban, szívesen fogadják őket.
Nagy a gond, hiszen a polgármesteri hivatal gazdálkodási és költségvetési hivatala szerint a menekülteknek nyújtott menedék és az egyéb szolgáltatások teljes költsége az idén körülbelül 1,4 milliárd dollár lesz, 2024-ben pedig 2,8 milliárd.
A városi ellenőr is megjegyezte, hogy New York állam és (kisebb mértékben) a szövetségi kormány elkezdett némi segítséget nyújtani, bár a rájuk eső (városi) résznél kevesebbet. A jelenlegi teher azonban szövetségi és állami támogatás mellett is meghaladja azt, amit New York észszerűen fel tud vállalni.
Nem maradt más lehetősége Eric Adams polgármesternek, mint elítélni a Biden-kormányzatot, amiért az illegálisok beözönlése miatt „magára” hagyta New York városát.
„A kormány hátat fordított New York Citynek”
– mondta Adams a városházán tartott sajtótájékoztatón. „Ma azért vagyunk itt, hogy elmondjuk a Fehér Háznak, hogy rendkívül türelmesek voltunk” – tette hozzá azzal, hogy a labda most az Egyesült Államok elnökének a térfelén pattog.
Azt már egyenesen hitetlenkedve olvastuk, hogy Adams, feladva az ideológiához való hűséget, felrúgva a haladó progresszív eszméket, aggodalmának adott hangot amiatt is, hogy a Biden-kormány megpróbál megszabadulni a 42-es végzéstől, a Trump-korszak politikájától, amely lehetővé tette az Egyesült Államok számára, hogy gyorsan kiutasítsa az országba illegálisan belépő migránsokat. Figyelmeztetett, hogy
az 52 ezer menedékkérő száma könnyen 100 ezerre ugorhat, ha elveszítik az irányítást.
Azért Adamsék sem tudtak átlépni a saját árnyékukon. A polgármester hivatala olyan intézkedéseket javasolt, amelyek például biztosítanák az illegális bevándorlóknak a humanitárius feltételes szabadlábra helyezést, valamint a munkavállalási engedélyezés felgyorsítását.
New York-i tisztviselők elmondták, hogy mintegy 8 millió dollárt kaptak állami és szövetségi forrásokból, ami elhalványul ahhoz képest, hogy a városnak 2024-ig több mint 4 milliárdos kiadása várható a migránsáradat miatt.