Halaska Gábor írása a Makronómon.
írása a Makronómon.Április utolsó napjaiban, a május elsejével véget érő hosszú hétvégén a fúzióhoz kapcsolódó technikai és informatikai átállás is sikeresen lezajlott. Az alapos, mintegy két esztendeje zajló előkészületeknek és az átállás ütemtervszerű megvalósításának köszönhetően a bank az előre jelzett határidőre újra üzembe helyezte az érintett rendszereket és csatornákat.
Ez azt jelenti, hogy május 1-jétől az MBH Bank szolgáltatásai már zavartalanul működnek, május 2. reggel óta pedig a bankfiókok is a szokásos nyitvatartás szerint várják az ügyfeleket.
Ezzel lezárult a Magyar Bankholding keretében több mint két éve tartó fúziós folyamat, amely révén létrejött Magyarország második legnagyobb, tisztán magyar tulajdonú hitelintézete
– derül ki a pénzintézet közléséből.
Az MBH Bank jelenleg mintegy
kétmillió lakossági és vállalati ügyfelet szolgál ki. Összesített mérlegfőösszege meghaladja a 10 600 milliárd forintot, ezzel Magyarország második legnagyobb bankja.
A banknál elhelyezett betétállomány 6500 milliárd forint, míg a bruttó hitelállomány 5000 milliárd forint felett alakul. Jogelődjeinek köszönhetően az MBH Bank már az indulásakor piacvezető számos területen, többek között a vállalati szegmensben, azon belül is a mikro-, kis- és középvállalati hitelezésben, a lízingpiacon és az agrár- és élelmiszeripari üzletágakban.
Az egyesülést követően
az MBH Bank rendelkezik a legnagyobb fiókhálózattal, közel 500 helyen várják az ügyfeleket személyesen. Emellett az egyik legkiterjedtebb hazai ATM-hálózatot is ez a bank üzemelteti, országszerte 800 ATM áll rendelkezésre a készpénzfelvételhez,
ebből közel 140 berendezésen pedig befizetni is tudnak készpénzt számlájukra az ügyfelek.
„Egy sikeres és Európában példanélküli léptékű és sebességű, hármas bankfúzió végén vagyunk, melynek lebonyolításáért ezúton is szeretnék köszönetet mondani 10 ezer kollégámnak és sok száz partnerünknek, akik nélkül nem tudtuk volna ilyen gördülékenyen véghez vinni ezt az egyesülést. A fúzió vége ugyanakkor új kezdet: a stabil alapokra dinamikus, digitális, piacvezető bankot építünk, mely hatékonyan támogatja a hazai gazdaságot, több és vonzóbb terméket kínál az ügyfeleknek, és erősebb versenyt diktál a hazai bankpiacon” – mondta el Dr. Barna Zsolt, az MBH Bank elnök-vezérigazgatója.
Egységesebb lett a banki termék- és szolgáltatáskínálat
Az egyesülést követően az ügyfelek fizetési számla-, bankkártya-, hitelkártya- és hitelszámlaszámai nem változnak, és a használatban lévő, érvényes bankkártyák is ugyanúgy használhatóak, mint korábban. A megszokott banki elektronikus csatornák – a megszűnő Takarék Videobank kivételével – változatlan szolgáltatásokkal, de új elnevezésekkel és arculattal működnek tovább. A megkötött személyi kölcsönök, jelzáloghitelek, folyószámlahitelek és Babaváró hitelszerződések az eredeti szerződési feltételek mellett, változatlan formában élnek tovább.