Bhadrakumar ironikusnak tartja, hogy 2022 augusztusában Olaf Scholz német kancellárral tartott közös sajtótájékoztatóján Jonas Gahr Støre norvég miniszterelnök azt jelentette be, hogy „Norvégia a lehető legtöbb gázt szállítja Németországba”. Azt persze nem mondta el Scholznak, hogy Norvégia hamarosan végrehajtja azt a projektet, amelynek célja, hogy Németországot, Európa legnagyobb földgázfogyasztóját hamarosan a norvég földgáz foglyává tegye. Persze valójában Norvégia csak egy hónappal később, szeptember 22-én robbantotta fel az Északi Áramlat vezetékeket.
Norvégia most előveszi az emberi jóságát, és gazdag országként fényezi imázsát, amikor nagylelkűen megosztja a német zsákmányból származó, 100 milliárd dolláros váratlan nyereségét Ukrajnával, odadobva potom 7,5 milliárd eurót. És Austin ezt az orosz „agresszió” meghiúsítására tett nagy gesztusként hirdeti!
Mindezek után a volt indiai diplomata