Az 1990-es és 2000-es évek a felhalmozás időszaka volt. Ennek az „áldozatává” vált a Guinness sörgyár, egész domboldalak Bordeaux környékén, aukciósházak, részesedés a Carrefour francia kereskedelmi láncban, aztán a jachtpiacnak is részesévé vált, de
még az amerikai Netflixnek is az első európai befektetője volt.
Vagy ott volt a Gucci olasz divatháza, melyben húsz százalékot szerzett, és honfitársával, Francois Pinault-val vívott ádáz csatákat a vezető pozíciókért. (Érdemes a Gucci történetét bemutató, éppen a Netflixen is elérhető, izgalmas, többek közt az LVMH-sztorit is feldolgozó filmet megnézni – a szerk.)
A növekedés határa a csillagos ég: 1999-ben avatták fel New Yorkban az LVMH Tower-t, a birtokába tartozó különféle nemzetközi cégek központját.
A politika és az üzlet kapcsolata
2012 őszén belga állampolgárságért folyamodott, állítólag ezt is azért tette, hogy egy kézben tartsa az egész Arnault-birodalmat, a vállalkozási jogászok szerint ez könnyebben valósítható meg Belgiumban, mint hazájában. De ekkoriban, Francois Hollande szocialista elnök megjelenésével számos dúsgazdag francia külföldön kereste a boldogulását. Aztán jó fél év múlva a milliárdos visszakozott, és megerősítette kötődését Franciaországhoz.
Az biztos, hogy jobboldali elnökökkel gyümölcsözőbb volt a viszonya, mint a másik oldalról érkezettekkel. Donald Trumppal jóval az előttről, a ꞌ80-as évektől datálódik kapcsolata, hogy megválasztották volna az Egyesült Államok elnökének. Ezt nem felejtette el neki Trump, aki már államfőként részt vett egy texasi Vuitton áruház avatásán, csak hogy jelezze háláját régi francia barátjának.
A közelmúlt francia elnökei közül talán Nicolas Sarkozy állt a legközelebb hozzá, ő is jelen volt azon a párizsi vacsorán, amikor francia nagytőkések kifejezték támogatásukat a frissen megválasztott elnöknek.
Arnault kapcsolatai a jelenlegi elnökkel, Macronnal is jók, sőt az előző elnökválasztás második fordulója előtt és az idein is kijelentette, hogy ő rá adja voksát. Két gyermekének gimnáziumi irodalomtanára Brigitte Macron volt, akinek akkor még meg se fordult a fejében, hogy egyszer first lady, azaz premiere dame lesz. Kicsi ez a Párizs.