Megjöttek az első fotók: Trump aláírta első rendeleteit az Ovális Irodában (GALÉRIA)
Már hétfőn fontos döntések születtek.
Varga Gusztáv kicsiben kezdte, aztán mert nagyot álmodni. Az egykori szegedi üveges műhely harminchárom év alatt több tízezer négyzetméteres üzemcsarnokká változott, és a Dél-Alföld egyik legjelentősebb munkáltatójává nőtte ki magát.
A Trend FM Fejlődik a hazai című műsorának vendégei a CE Glass Kft. vezetői voltak november 8-án. A vállalat gyökerei egészen 1918-ig nyúlnak vissza, amikor a mostani vezérigazgató, Varga Gusztáv nagyapja épületüvegezéssel és képkeretezéssel kezdett foglalkozni. Az első generációváltás a második világháborút követő években valósult meg, akkor nyitotta meg családi üveges-képkeretező műhelyét Varga Gusztáv édesapja. Varga Gusztáv 1989-ben Szegeden indította el saját vállalkozását. Kezdetben mindent egyedül csinált, elsősorban lakossági üvegezéssel foglalkozott, de a célja már akkor is a nagy volumenű építészeti síküveg-feldolgozás volt.
Tervei az 1990-es években kezdtek megvalósulni, amikor gépeket kezdett vásárolni. A termelési tevékenység annyira jól működött, hogy a bővülő cég a 2000-es évektől már tudatosan a gyártásra tudott koncentrálni. Többszöri költözés – és a Szilánk cégcsoport létrehozása – után 2012-ben a vállalat Szatymazra költözött, ahol felvette a CE Glass Industries nevet – ennek lett része a CE Glass 1989 Kft. A költözés azt is jelentette, hogy a kis műhelyből addigra egy 8000 négyzetméteres logisztika központ, valamint egy 12 ezer négyzetméteres termelőcsarnok lett, ahol hetvennyolc munkahelyet teremtve folytatódott a gyártás. A cég tevékenységi köre szerteágazó: szigetelőüvegek gyártásától az üvegfeldolgozáson és üvegmegmunkáláson át az üvegfestésig terjed. Termékeit mára öt kontinens harminc országából vásárolják.
Jól mutatja a növekedés mértékét, hogy a több mint 35 ezer négyzetméterű ipari parkban mára
A családi vállalkozás szempontjából azonban nemcsak a növekedés, hanem az utódlás is fontos kérdés volt. Jelenleg a cégnél HR menedzserként dolgozik az ügyvezető lánya, Varga Melinda, aki így már negyedik generációs vezető lesz majd a cégnél. Mint mondta, gyerekkorától kezdve bejárt édesapjához, az egyetemi évei alatt pedig már dolgozni is kezdett a vállalatnál, ahol gyakorlatilag minden területen kipróbálta magát, hogy minél átfogóbb képet kapjon a működésről. Legnagyobb sikerének már most azt tartja, hogy az alkalmazottak folyamatosan pozitív visszajelzéseket küldenek munkahelyükkel és az ottani légkörrel kapcsolatban.
Varga Gusztáv másik két gyermeke is már a cég csapatát erősíti: fiatalabbik lánya, Eszter közgazdasági tanulmányai mellett ismerkedik a HR-es feladatokkal, míg fia, Levente ingatlanhasznosítással foglalkozik a vállalatnál.
Azok a változások azonban, amelyek a folyamatos fejlődéshez és bővítéshez vezettek, önerőből nem minden esetben voltak megoldhatók. A cég a Magyar Multi Program eredményes pályázója,
Kivált Sándor, fejlesztési vezető-helyettes úgy fogalmazott: a cég filozófiája az innovációra épül, a fejlesztésekben pedig nagyon sokat segített a kormányzati, valamint uniós támogatás és a megfelelő hitelek felvétele, amelyek révén a vállalat egészen más sebességgel tudott fejlődni. Kiemelte a Közép-Európában is ritkaságnak számító automata szortírozó-rendszert, valamint azt a minőség-ellenőrző szkenner-technológiát, amelynek segítségével jelentősen csökkenteni tudták a selejt mennyiségét.
A cégcsoport egyébként is rengeteg energiát és pénzt fektet a környezettudatosságba. A Zöld Nemzeti Bajnokok pályázat segítségével nagyszabású technológiai fejlesztést tudtak végrehajtani az energiahatékonyság jegyében:
Mint elhangzott: a zöldmezős beruházásként épült, korszerű környezetvédelmi szempontok figyelembe vételével megtervezett Green Business Ipari Park területén új, több mint 8000 négyzetméteres csarnok épül megújuló energiaforrást alkalmazó technológiával, szigorú környezetvédelmi szempontok alapján.
Ahogyan a vállalat megfogalmazta: missziójuknak tekintik, hogy az üvegben rejlő lehetőségeket kiaknázva partnereikkel, ügyfeleikkel közösen hozzájáruljanak a környezet fejlődéséhez, építéséhez.