Vitézy így szeretne túlélni a politikában? – Dull vs. Hoppál a Presszóban
A heti Presszóban szó esett a Fővárosi Közgyűlés megalakulásáról, Magyar Péter tüntetéséről és Kiss László DK-s polgármester börtönből irányított önkormányzatáról is.
A világ legjobb egyetemével dolgoznak együtt a magyar innovációs ökoszisztéma szereplői a következő két évben.
A bostoni Massachusettsi Műszaki Egyetem (Massachusetts Institute of Technology – MIT) tíz éve indította el meghívásos REAP (Regional Entrepreneurship Acceleration Program) programját, amely a világ minden tájáról csatlakozó közösségek számára biztosít lehetőséget az intézménnyel való együttműködésre.
A REAP célja az, hogy együttműködésre sarkallja a nemzetközi résztvevőket, akik aztán hatékonyabban segíthetik saját régiójuk fejlesztését. Indulása óta világszerte több mint 70 régiót segített olyan kezdeményezések kidolgozásában és végrehajtásában, amelyek hozzájárulnak a gazdasági növekedéshez, a munkahelyteremtéshez és a társadalmi fejlődéshez. A programban részt venni igazi kiváltság, ezért óriási eredmény, hogy az idén hazánk jelentkezését is elfogadta a 2022-ben a világ legjobb egyeteme címét magáénak tudható intézmény. Magyarországnak ezzel lehetősége nyílik arra, hogy a világ innovációs élvonalába kerüljön.
Magyarország 2022-23-ban Kansas City, Omaha, St. Louis és Des Moines, a Dominikai Köztársaság, a brazil Piauí illetve Nyugat-Ausztrália partnereként vesz részt a programban.
Minden régióból az adott ökoszisztéma öt legfontosabb csoportja: a kormányzati, a nagyvállalati, az akadémiai szektor, a kockázati tőkések és a vállalkozók képviseltetik magukat. A magyarországi csapatot a Magyar Nemzeti Bank, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, az Oncompass Medicine Hungary Kft., a 77 Elektronika Kft., a 4iG Nyrt. és a Design Terminal alkotják.
„Egy rázós évtizedben kell elérnünk a fenntartható gazdasági felzárkózást. A siker kulcsa a tudás, a tőke és az új technológiák összekovácsolása lesz. Külön-külön, elszórva rengeteg innovációs potenciál van a magyar gazdaságban. A célunk olyan platformok, gyakorlatok kialakítása, ahol az összekapcsolódó tudás nemzetgazdasági szinten is jelentős növekedési többletet generál” – hangsúlyozta Virág Barnabás, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke.
Sárhegyi István, űripari befektető, a CarpathiaSat kisebbségi tulajdonosa úgy fogalmazott: „Hatalmas lehetőség és megtiszteltetés, hogy az MIT-n képviselhetem a nagyvállalati és tőkebefektetői szempontokat. Rendkívül fontosnak tartom, hogy egy olyan ökoszisztémát hozzunk létre Magyarországon, amely izgalmas lehetőség a nagyvállalatok és befektetők számára”.
„A részvétellel az a célunk, hogy beemeljük Magyarország innovációs ökoszisztémájába a legújabb és legjobb nemzetközi gyakorlatokat” – mondta Jónás László, a Design Terminal szakmai vezetője, hozzátéve: Magyarország ezzel előbbre tud lépni a nemzetközi innovációs rangsorban.