Új Merkel indul a német kancellár székéért – Magyarország felé is könnyebben nyithat, mint Scholz
Kína-szakértőként alighanem Magyarország gazdasági érdekét is könnyebben megérti.
Németország elektromos hálózata nem elég erős ahhoz, hogy elbírjon ennyi elektromos fűtőtesttel. De ha nincs gáz, és áram sem lesz, mivel fűtenek majd a németek?
Ahogy Németország egyre közelebb kerül a hideg évszakokhoz, sokan vásárolnak elektromos fűtőtesteket remélve, hogy gázhiány esetén nem kell majd megfagyniuk otthonukban. Egy vezető tisztviselő azonban azt állítja, hogy a német elektromos hálózat sokkal sérülékenyebb, mint azt sokan gondolják, és
Peter Lautz a Stadtwerke Wiesbaden Netz közüzemi vállalat főnöke, amely 170 000 ügyfelet lát el árammal. Szerinte a fenyegető energiaválság súlyos terheket róhat az ország elektromos hálózatára. Figyelmeztetett, hogy a hálózatba dugható elektromos radiátorok a hálózat túlterheléséhez vezethetnek, különösen akkor, ha egyidejűleg sokan használják a készülékeket – állítja a Remix.
Bár lehetnek szkeptikusok, akik megkérdőjelezik, hogy az elektromos fűtőtestek valóban összedönthetik-e a hálózatot, Lautz kijelentette, hogy ezek a kis fűtőtestek hatalmas mennyiségű energiát fogyasztanak, 1000 és 3000 watt között.
„Ha mindenki bekapcsolna otthon egy fűtőberendezést, akkor minden utcában majdnem meg kellene dupláznunk a meglévő hálózati struktúrát” – mondta Lautz.
A Remix hírportál arról is beszámolt, hogy rekormagas a villamosenergia ára. A lipcsei Európai Energiatőzsdén kedden először lépte át az 500 eurót megawattóránként (MWh) a villamos energia ára. Tehát nem csupán Németország elektromos hálózata, de
Az áramkimaradás nemcsak a magánháztartásokat érintené, hanem a német infrastruktúrát is, beleértve a készpénzfizetési rendszereket, a mobiltelefon-hálózatokat és a közvilágítást – mondta Martin Kleimaier, a Villamosmérnöki Egyesület (VDE) képviselője.
A villamos energia drága, a hálózat pedig korszerűtlen. Egyértelműen a gáz juthat eszünkbe, azonban Németország igencsak gáz szűkében van. A Makronóm már korábban beszámolt arról, hogy Németország az elmúlt évtizedek legsúlyosabb energiahiányával küzd, és a tél beállta előtt nem biztos, hogy a tárolók töltöttsége eléri a szükséges minimumot. Ehhez hozzájárult többek között az is, hogy az Északi Áramlat 1 karbantartása lassította a felhalmozást, valamint az erős hőhullámok fokozták a villamosenergia-keresletet.
A Bank of America egy nemrégiben megjelent kutatási jegyzetében felvázolta, hogy az ellátási zavarok „pesszimista” forgatókönyve
Nemcsak a háztartások érezhetik meg az orosz gáz hiányát, az ipar is lehetséges alternatívákat keres a probléma kiküszöbölésére.
A BASF és az Evonik, a Wacker Chemie és a Covestro német konszerntársak energiaköltségei 2020-ban átlagosan az eladott áruk költségének 5 százalékát tették ki a UBS szerint. Ez az arány idén már 40 százalék fölött lesz a vizsgált cégek esetében – számolt be korábban a Makronóm.
A megnövekedett költségek tudatában pedig nem meglepő, hogy a vállalat képes lehet arra, hogy a magasabb költségeket a fogyasztókra hárítsa.