Az autósokat sarcolja Karácsony és Vitézy a Tisza és a DK asszisztálásával
Ezzel egyértelműen nőni fog a szegénység vagy társadalmi kirekesztődés kockázatával élők aránya Budapesten, többen fognak nélkülözni a fővárosban.
A kormány 25 százalékról 22 százalékra csökkenti a vállalkozások maximális jövedelemadó-kulcsát, hogy megkönnyítse a vállalati beruházásokat és több munkahelyet teremtsen, miközben enyhíti a lakástulajdonosok ingatlanadó-terheit.
Júliustól kezdve a kormány az úgynevezett súlyos balesetek büntetéséről szóló törvény hiányosságain is dolgozni fog, és szükség esetén módosítani fogja azt. A januártól hatályos törvény célja a rossz biztonsági irányítás és a visszatérő halálos munkahelyi balesetek megelőzése. A vállalatok vezetői azonban tiltakoztak az új törvény ellen, hiszen az a hanyag vezérigazgatók büntetését erősítené.
Az új Yoon Suk-yeol kormány szerint
ennek megfelelően pedig merész döntéseket hoz a kormány annak érdekében, hogy ösztönözze az üzleti innovációt.
„A kormány által vezetett gazdasági paradigma merész megváltoztatásával fogunk áttörni a gazdasági válságon” – mondta Choo Kyung-ho miniszterelnök-helyettes, gazdasági és pénzügyminiszter. A miniszterelnök-helyettes megfogadta, hogy „minden lehetséges politikai eszközt mozgósít” a gazdaság és a fogyasztói árak stabilizálása érdekében – állítja a The Korea Times.
A vállalkozások családtagok közötti öröklése egyszerűbbé válik az adófizetési határidő meghosszabbításával, amint az örökös fél teljesíti a szükséges feltételeket. Az örökösödési adó hatálya alá tartozó vállalatok éves árbevételét 400 milliárd wonról 1 billió wonra (776,2 millió dollár) emelik. A pénzügyi ágazatban a részvényekre és más pénzügyi termékekre kivetett tőkenyereségadó kivetését két évvel elhalasztják. Felülvizsgálják a munkaidő 52 órás felső határát azért, hogy a vállalatok rugalmasan gazdálkodhassanak a munkaerővel, miközben a kormány továbbra is védi a munkavállalók jogait.
A kormány több mint 250 ezer lakás építését és az egyedülálló lakástulajdonosok ingatlanadójának csökkentését tervezi. A 2020-hoz hasonlóan kell majd adózniuk a lakástulajdonosoknak, pont úgy, mint egy évvel azelőtt, hogy a lakásárak hirtelen az egekbe szöktek. Az úgynevezett hitel/érték arányt – amely a hitelezők által a hitelnyújtás kockázatának meghatározásához használt szám – 80 százalékra emelik, hogy több leendő lakástulajdonos vehessen fel hitelt.
A kormány ösztönzőket ad majd az elektronikai eszközökre is – például mikrochipes, akkumulátoros vagy OLED-kijelzős eszközökre –, hogy ezzel is segítsék a cégek beruházásait – ez azt is jelenti, hogy
Nem csak adócsökkentéssel, a külföldi munkaerő bevonzásával is erősítené a gazdaságot Korea
Egy új ügynökség létrehozása versenyképessé teheti Koreát a „külföldi tehetségekért folytatott háborúban” – idézte Kim Dong-wook, a SNU Graduate School of Public Administration professzorát a Makronóm.
„Egy független ügynökség létrehozásával a kormány fejlettebb bevándorlási politikát folytathat és tehetséges külföldi embereket vonzhat az országba, akik később társadalmunk mozgató rugójává válhatnak” – tette hozzá Kim.
Bár fontos a jó munkaerő, ettől függetlenül nem engednek be mindenkit az országba: az ország részben saját nemzetbiztonsága érdekében, de az amerikai és európai egyetemekkel folytatott csereprogramok védelme érdekében is arra kéri az egyetemeket, hogy szigorúbban ellenőrizzék a külföldi hallgatókat és tudósokat, hogy megakadályozzák a technológia kiszivárgását olyan helyekre, mint például Kína.
A kormány 2030-ig 10 atomreaktor exportját is elősegítené, és intenzíven dolgozik majd a kis moduláris reaktorok (SMR) fejlesztésén is.
Bár az adókedvezmények és a támogatások ötlete jól hangzik, a megvalósítása már nem ilyen egyértelmű: a pénzügyminisztérium 3,1 százalékról 2,6 százalékra csökkentette a 2022-es koreai növekedési előrejelzését, miközben az inflációs kilátásokat 2,2 százalékról 4,7 százalékra emelte.
Az előrejelzések szerint az import 18 százalékkal, míg az export csak 11 százalékkal nő, miközben az energia- és nyersanyagárak továbbra is növekednek.
A világgazdasági bizonytalanságok, nevezetesen az Ukrajnában zajló háború, az Egyesült Államok és Kína gazdasági lassulása és a megtört ellátási láncok azonban megnehezítik Korea fejlődését – mondta a minisztérium.