Elképesztő: józan résztvevőkre költene milliókat a hetente csőddel riogató budapesti városvezetés
A terv totálisan ellentmond a Magyarországon hatályos törvényeknek.
A világ legjobb egyetemein végzett diplomásokat csalogatják az Egyesült Királyságba – vajon így már elérik a hetven százalékos diploma-arányt, amit Tony Blair célul tűzött ki?
A családot is hozhatod, csak dolgozz nálunk – akár ez is lehetne a mottója az új diplomásoknak szervezett programnak.
„A High Potential Individual (HPI) programot olyan frissen végzett diplomásoknak kínálják, akik a legjobb külföldi egyetemeken szerezték meg a diplomájukat.
A programba bekerülő friss diplomások a végzettségük szintjétől függően két vagy három évre kaphatnak vízumot, munkát vállalhatnak vagy dolgozhatnak önálló vállalkozóként” – olvashatjuk a csalogató sorokat az Electronic Immigration Network (EIN) oldalán.
Ha esetleg azon aggódnánk, hogy mi lesz a családunkkal, megnyugodhatunk, hiszen a brit program erre is gondolt:
„A »tehetséges magánszemély« – ahogyan az oldal definiálja az érintetteket – magával hozhatja az Egyesült Királyságba élettársát és 18 év alatti gyermekeit.
A követelmények mellett a weboldal azt is megosztja velünk, hogy miért érdemes részt venni a programban:
„A High Potential Individual programja több előnnyel is jár:
Ismerős lehet a brit „diplomaőrület” a Makronóm egyik korábbi cikkéből.
Tony Blair szerint a fiatalok hetven százalékának kellene felsőoktatásban tanulnia, mivel csak így lehet felzárkózni a gazdaságilag fejlett országokhoz.
A Tony Blair Intézet korábbi jelentése szerint,
ha tíz fiatalból hét elvégezne egy felsőfokú képzést, az „jelentősen” növelné a termelékenység növekedési ütemét.
„Bár a kormányzatban többen is állítják, hogy elértük a csúcsot, ez közel sincs így. Sokkal több olyan munkavállalóra lesz szükségünk, akik felsőoktatásban szerzett képességekkel rendelkeznek, ezért olyan kezdeményezésbe kell kezdenünk, amellyel jelentősen növeljük a fiatalok iskolai végzettségét, szem előtt tartva azokat a készségeket, amelyekre a munkaerőnek nem csupán ma, de 20-30 év múlva is szüksége lesz”, írja a volt miniszterelnök.
Tehát ha az ország nem tudja saját maga kitermelni azt a mennyiségű diplomást, amit tervezett, akkor inkább magukhoz csalogatják a más országok diplomásait, akik végül nem otthon, hanem az Egyesült Királyságban adóznak majd.