Donald Trump felszólította Putyint a háború befejezésére
Az amerikai elnök szerint már nagyon közel egy találkozó az orosz elnökkel.
Gazdasági háborúba kezdett Kína, és erről szinte senki sem tud?
Kína talán már most is olyan gazdasági háborút folytat, amelyről sok amerikai és európai még nem is tud, véli Brandon Smith, az alt-market.us portál alapítója.
Lehet, hogy ez egy teszt az USA-ba és Európába irányuló export megszakításához vagy pedig egy fokozatos leállítás, amelynek célja, hogy végül állandóvá váljon.
De a kereskedelem megakasztása a Tajvan elleni kínai invázió előjele is lehet. Tajvan jobban függ és összefonódik a kínai gazdasággal, mint azt sokan gondolnák: Kína a tajvani export legnagyobb piaca, és ez az export Tajvan GDP-jének 10 százalékát teszi ki. Tajvanról több százezer munkavállaló és üzletember utazik rendszeresen Kínába dolgozni, ami szintén egy olyan gazdasági tényező, ami most feszültséget okoz.
Továbbá Tajvanon több vállalat is Kínában folytatja a gyártását, és ezek mindegyike bezárásra kerülhet a sanghaji zárlatok miatt.
„Ha én Kína helyében azt tervezném, hogy a közeljövőben megszállom Tajvant, megfontolnám, hogy a járványt használjam ürügyként, hogy először a tajvani gazdaságot károsítsam, és megzavarjam az ország exportmodelljét”, írja a szerző.
A kommunisták a lakosságot olyan jószágnak tekintik, amelyet szükség esetén fel lehet áldozni, és Kína tökéletesen hajlandó rövid távú szenvedést okozni a népének, ha ez hosszú távú nyereséget jelent a párt számára.
„Ezen túlmenően, ha titokban gazdasági háborút akarnék folytatni a nyugattal, mi lenne jobb módja, mint a világ teherhajóinak 20 százalékát lekötni, és megzavarni az ellátási láncokat a világjárvány elleni védekezés nevében?” – teszi fel a kérdést.
Emlékezetes: Kína jelenleg megmagyarázhatatlan módon a szinte megállíthatatlanul terjedő járványvariánsra hivatkozva rendel el drákói szigorral lezárásokat Sanghajban, ahol egyes dolgozók a munkahelyeiken alszanak, mások pedig arra ébrednek, hogy éjjel körbekordonozták a házukat, ráadásul az élelmiszerellátással is vannak problémák. Számos elemzés keresi az értelmét és magyarázatát annak, hogy Kína egy megszelídült, influenzára hasonlító járványra hivatkozva teljes városokat zár le.
(Címlapon középen: edényt ütöget erkélyén egy nő a koronavírus-járvány miatt teljes zárlat alatt élő emberek mindennapossá vált tüntetésén Sanghajban 2022. április 29-én. Sanghajt egészében április elejétől helyezték vesztegzár alá, de egyes lakónegyedekben már több, mint egy hónapja érvényben van a kijárási tilalom. A karanténba zárt lakosok minden este fél nyolctól kezdenek kiabálva és zajt csapva tiltakozni az élelmiszer- és egészségügyi ellátás akadozása miatt. MTI/EPA/Alex Plavevski.)