A reform egyik alapvető elemének tekinthetjük a Valit, vagyis a Vállalkozói Információs Portál életrehívását, amely portál az egyes vállalkozások számára elérhető lehetőségekről való tájékozódást szolgálja.
Sőt március 31-től új funkcióval bővült a portál, ugyanis már egyéni vállalkozók számára is elérhetővé váltak a személyre szabott információk a honlapon.
A Vali-ról korábbi cikkünkben írtunk részletesebben.
További fontos elemet jelent a Vállalkozásfejlesztési Tanács negyedévenkénti összehívása, amely egyfajta konzultációt folytat a hazai vállalkozásokkal a további zavartalan fejlődésük érdekében.
György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára a legutóbbi ülésen bemutatta a vállalkozásfejlesztési intézményrendszer átalakításának lépéseit.
„Minden negyedévben összehívjuk a Vállalkozásfejlesztési Tanácsot annak érdekében, hogy átbeszéljük a vállalkozásokkal az elmúlt időszak fontosabb gazdasági történéseit, és kikérjük a javaslataikat arról, hogy mivel tudnánk őket tovább segíteni a fejlődésben” – kezdte az államtitkár, majd folytatta: „3+6 pontban mutattam be az ülés elején a Tanács résztvevőinek, hogy miként alakítottuk át az elmúlt években a vállalkozásfejlesztési intézményrendszert és miképpen profitálhatnak ebből a vállalkozások”
„Mit kérhetnek a vállalkozások?” – tette fel a kérdést, majd hozzátette: „Olcsó finanszírozást. Ezért biztosítottunk több mint 5500 milliárd forint kedvezményes – közel 0 százalékos – hitelt a vállalkozások számára a járvány kitörése óta. Ezáltal egy átlagos 100 millió forintos beruházási hitel esetén egy cég 25 millió forintot tud megspórolni a törlesztőrészleteken. Több mint 87 ezer hitelügyletet kötöttünk. Ha belegondolunk, hogy 5 főnél többet foglalkoztató vállalkozásból összesen 50 ezer működik Magyarországon, akkor láthatjuk, hogy szinte minden olyan vállalkozást elértünk, amelynek szüksége volt hitelre” – részletezte György.
Továbbiakban elmondta, hogy a vállalkozások kérhetnek még „gyorsabb elbírálást a pályázatok esetében”, majd hozzátette, hogy: „ezért csökkentettük 8-10 hónapról 2-3 hónapra a beruházásösztönző pályázatok elbírálási idejét”.