A professzor szerint a fehér gyerekek előnyt élveznek az írásórákon
„A fehér nyelvi felsőbbrendűség az egyenlőtlen és változatos nyelvi örökségnek, valamint a szabványként használt fehér beszédstílusnak köszönhető. Ez kiváltságossá teszi azokat a diákokat, akik már eleve ezekkel a nyelvi szokásokkal rendelkeznek” – idézi a professzort a Mish Talk.
Inoue – az általa rasszistának vélt osztályozás felszámolása érdekében – megalkotta a „Habits of White Language”, azaz a HOWL kifejezést, amelyet az tanároknak követniük kellene annak érdekében, hogy minden diák egyenlő eséllyel szerezhessen jó jegyet.
Munkaalapú osztályozással korrigálnák a nyelvi különbségeket
Inoue azt javasolta, hogy vezessék be a munkaalapú osztályozást a fehér felsőbbrendűség megszüntetésének érdekében.
„Ez a lépés lehetővé teszi, hogy változatosabb nyelvi szokások keringjenek” – magyarázta a professzor.
A módszer lényege, hogy
a feladatokat nem nyelvtan, stílus és minőség alapján osztályozzák, inkább a diákok feladatba fektetett munkáját értékelik.
Inoue hozzátette: amennyiben az emberek ragaszkodnak a fehérek nyelvtani és stilisztikai szabályaihoz, akkor valójában azt akarják, hogy az osztályban mindenki egyformán gondolkozzon és értelmezze a világot.
Munkaalapú osztályozás a gyakorlatban
Vannak kétségeink a működést illetően: Hogyan tudná a diákokon kívül bárki más, hogy mennyi időt és munkát fektetett a feladatba? Talán megkérdezik őket? – veti fel kérdéseit a Mish Talk.
Amennyiben elterjed ez a nézet, az leronthatja az innovációkat, aláássa a tudástermelést és akár a termelékenységet is, hiszen az oktatás alapjait kérdőjelezi meg.