ennek ellenére az EPS azt közölte, a Kolubara bánya szénkitermelése stabil, nem hatott ki rá a tűzeset, vagyis a villanyáram kitermelés is folyamatos.
Ennek ellenére a bányászati és energetikai minisztérium a felelősök, illetve a tűz okainak felkutatását követeli. Zorana Mihajlović, bányászati és energetikai miniszter meggyőződése szerint, a tűz okai az EPS vezetésének hiányosságaira vezethető vissza. A legutóbbi tűzeset a legfontosabb szénfejtő területén pedig olyan károkat okozott, amelyek elhárítása legalább egy évig eltart majd. Kiemelte,
csak a kigyulladt munkagép 18,8 millió euróba kerül, „szerencse, hogy személyi sérülés nem történt”.