Okoserdő-fejlesztésről kötöttek megállapodást

2021. december 02. 10:22

Együttműködési megállapodást kötött a Soproni Egyetem és az Albacomp Kft. az első magyarországi okoserdőhöz kapcsolódó szenzorok, valamint az adatokat feldolgozó rendszer kifejlesztésére a Planet Budapest 2021 Fenntarthatósági Expó és Világtalálkozón, amely alkalmas az erdők állapotának előrejelzésére, folyamatos megfigyelésére – közölte az egyetem .

2021. december 02. 10:22
null

A tájékoztatás szerint a Soproni Egyetem által létrehozott „Okoserdő” technológia a digitalizáció eszközeivel támogatja az erdők felkészítését a klímaváltozásra: az intelligens szenzorok rendszerére épülő okoserdő nem csak az erdei ökoszisztéma megfigyelését és megértését teszi sokkal pontosabban lehetővé, hanem a hatékony és a fenntarthatóságot támogató beavatkozások tervezését és végrehajtását is.

Az Albacomp RI Rendszerintegrációs Kft.-vel kötött stratégiai megállapodással olyan hálózati lefedettség és eszközpark válik elérhetővé, amellyel a Tanulmányi Erdőgazdaság Zrt. területén lévő leárnyékolt, eldugottabb völgyszakaszokból is biztonságosan érkezhet információ. A megállapodás szerint az Albacomp a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Karával együttműködve, az egyetem szakmai követelményrendszere alapján okosszenzorokat fejleszt és gyárt erdők monitorozásához, a Tanulmányi Erdőgazdaság által biztosított erdőterületen gyűjtött adatokból épített adatbázist pedig a Soproni Egyetem rendelkezésére bocsátja elemzésre, kiértékelésre – írták.

A megállapodást az egyetem nevében Fábián Attila rektor, az Albacomp részéről Minárovits Márton ügyvezető, valamint Sándor Gyula a Tanulmányi Erdőgazdaság Zrt. vezérigazgatója írta alá.

(MTI)

Összesen 22 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
democRATS
2022. március 07. 19:04
A ballibek számára az erdő egyetlen értékelhető tulajdonsága, hogy ott karigerit vagy bárki mást el lehet ásni.
Dr. Greta Grünberg
2022. március 07. 19:03
Az erdőben a sok szerves anyagból sok rovart, lárvát tudnának termelni, amiből magyaros fűszerezéssel kiváló csabai kolbász volna készíthető.
B_kanya
2022. március 06. 06:51
"Az erdőben a sok szerves anyagból sok rovart, lárvát tudnának termelni, amiből magyaros fűszerezéssel kiváló csabai kolbász volna készíthető." biokonverziós módszerrel, természetesen - mangalica makkoltatásnak hívják.
falcatus
2022. március 05. 21:55
Többé kevésbé úgy tűnik jól látják,érzékelik még a laikus hozzászólók is, ez inkább öncélú " játszadozásnak" tűnik. Nehéz elképzelni milyen jellegű szenzorok, mi célt szolgálhatnának. Legalább 100 éve folyik az erdők rendszeres , folyamatos "monitorozása" Érdekes lesz a részletek közzé tétele.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!