Elkészült a hároméves bérmegállapodás: csütörtökön kiderülhet, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum 2027-ig
A Mandiner úgy tudja, meglesz az átlagos 12 százalékos minimálbér-emelés, de a részletekre csak holnap derül fény.
A Fintech Világa adásában Suppan Márton és Érczfalvi András Toldi Balázzsal, a Citi magyarországi kereskedelmi banki üzletágának vezetőjével beszélgetnek.
A beszélgetés témáját egyebek mellett a KKV-k finanszírozása, valamint a bankok és a fintechek ilyen irányú törekvései szolgáltatják, de szóba kerülnek a Citi régiós fintech törekvései.
A KKV-kat nevezhetjük a gazdaság motorjának mind az Európai Unióban, mind Magyarországon.
Az adás elején elhangzik, hogy a KKV-knak szóló fintech megoldások terjedésével egyre nagyobb nyomás nehezedik az inkumbens bankokra is, hiszen fontos, hogy tartsák a lépést az agilis szereplőkkel ezen a fronton is. A világ húsz legnagyobb bankjainak egyike, a Citi is felismerte ennek a kérdésnek a jelentőségét, stratégiájuk központi elemeként pedig a digitálisan aktív és a növekvőben lévő vállalatok mellett a hazai közép- és nagyvállalatokat, valamint a multinacionális vállalatok leánycégeit egyaránt igyekszik kiszolgálni színvonalas megoldásokkal.
Suppan Márton szerint a KKV-k igényeinek kiszolgálására alkalmas termékek már rendelkezésre állnak, a legtöbb vállalat azonban ezekhez nehezen vagy egyáltalán nem fér hozzá, ami továbbra is jelentős problémát jelent globális szinten. A fintech szektorban több vállalkozás is a KKV-k kiszolgálására alakította üzleti modelljét, a brit Funding Circle például alternatív finanszírozási lehetőségeket nyújt KKV-knak.
peer-to-peer finanszírozási alapon.
Ha valakit érdekel, hogy miként látják a résztvevők a fintechek és a bankok által a KKV-k kegyeiért vívott versenyt, hogyan ítélik meg az ügyféligények változását és milyen tervekkel rendelkezik ezeken a területeken a Citi azok a lenti linken böngészőből vagy Soundcloudon is meghallgathatják a teljes adást.