Mentálisan megrogytak a szállodai szobában
Az ausztrálok dönthetnek úgy is, hogy hotelben töltik a karantén időtartamát. Több beszámoló is érkezett a hotelszobákban mentálisan összezuhanó ausztrálokról. Egy nő például felgyújtotta a karanténszállodai szobáját, amely során 160 embert kellett evakuálni az épületből, de szerencsére senki sem sérült meg.
Egy negyvenegy éves ausztrál nő, Kim Totham egy külföldi útról jött haza, amikor karanténba kellett vonulnia. A kétgyermekes anya esete azért különleges, mert a karantén első időszakát egy Sydney-i szállodai szobában, a maradékot pedig a Howard Springs-i karantáborban töltötte, így mindkettőről van tapasztalata.
Az Abc News hírportálnak elárulta, hogy a Sydney-i szállodai karanténban szerzett tapasztalatai szörnyűek voltak.
„Mentálisan nagyon erős vagyok, de nincs ablak, nem lehet kimenni” – panaszkodott Totham a hírportálnak.
Elmondása szerint mások viszont nem bírták olyan jól idegekkel,
hallotta, ahogy az emeletén lévő emberek sírnak vagy kiabálnak a karanténszálloda szobáiban.
A szállodai bezártság után nagy előre lépésként élte meg a természetben felállított karantábort, viszont sem a szálloda, sem a tábor nincs ingyen. Munkanélküli egyedülálló anyaként a szállodai 3000 dolláros és a tábori 2500 dolláros karanténszámlák nyugtalanítják.
„Két gyermekem van. Egyedülálló anya vagyok. Nincs munkám. Nincs hol laknom. Most már 5500 dollárról van szó, és nem tudom, hogyan fizessem ki”
– fakadt ki a hírportálnak.
Babos Tímea magyar teniszezőnőt elrettentik az ausztrál kormány intézkedései
A Világgazdaság hírportál számolt be róla, hogy Babos Tímea úgy döntött, az ausztrál kormány világjárvánnyal kapcsolatos intézkedései miatt nem lép pályára az év első Grand Slam-tornáján.
„A legeredményesebb magyar teniszező 2012 után először kihagyja az év első nagy versenyét, az Australian Opent – ezt maga Babos Tímea jelentette be Instagramon.
A párosban négyszeres Grand Slam-bajnok sportoló, aki 2018-ban és 2020-ban Melbourne-ben emelhette magasba a trófeát, indokként azt írta, a karrierjében eljutott arra a pontra, amikor a kereseti lehetőség és az esetleges dicsőség már nem minden”
– írja a Világgazdaság.