Greta, a forradalmár: az aktivista lázongásra szólítja fel az amerikaiakat a választás előtt
Thunberg szerint mindegy ki lesz az elnök, Amerika akkor is gonosz, rasszista hatalom lesz.
Erős kritikával bírálta az amerikai jegybank szerepét betöltő Fedet Larry Summers volt amerikai pénzügyminiszter, aki arra figyelmeztetett, hogy a monetáris politikai döntéshozók túl sok figyelmet fordítanak a szociális kérdésekre, és nem figyelnek az 1970-es évek óta a legnagyobbra rúgó inflációs kockázatra. Ha a Fed nem is, az MSNBC nevű amerikai lap foglalkozott az inflációval, azt nagyon pozitív jelnek ítélve egy posztban. Később a posztot törölték.
Nem elégedett az amerikai jegybank lépéseivel Larry Summers amerikai közgazdász, aki szerint a Fed túl sok figyelmet fordít különböző szociális kérdések megoldására és hanyagolja az évek óta nem látott hatalmas árszínvonalemelkedést.
A Clinton adminisztráció pénzügyminisztere, a Nemzetközi Pénzügyi Intézet (IIF) által tartott videókonferencián elárulta: aggasztónak tartja, hogy
ami tulajdonképpen a feladata lenne.
Obama elnök egykori gazdasági főtanácsadója még októberben a Bloombergnek elárulta, hogy az Egyesült Államokban jelentős kockázata van annak, hogy a jegybank nem lesz képes kontrollálni az inflációt – ez Nagy-Britanniában már meg is történt és Európában is kezd fenyegetni ez a veszély, figyelmeztet a jelenleg a Harvardon oktató közgazdász.
A ZeroHedge portál érdekesnek találja, hogy Summers annak ellenére, hogy régebben támogatta a költségvetési expanziót (az irányadó kamatláb csökkentésével, a pénzmennyiség növelését célzó intézkedéseket) a makrogazdasági stabilitás előmozdításának eszközeként, most épp emiatt kritizálja az amerikai jegybankot.
Ugyanakkor a lap is egyetért abban, hogy
Summers elmondta: az amerikai jegybankárok új generációja aszerint értékeli önmagát, hogy mennyire baloldali. Saját magukat a szociális ügyek iránti érzékenységükkel határozzák meg.
Tegyük hozzá, ezzel könnyen a szélsőbaloldal csapdájába esnek és ideológiavezérelt egyenlősítő technokratákká alakulnak ahelyett, hogy a legtöbbet adhatnák a társadalom számára saját pozíciójukból: pénzügyi stabilitást és a munkahelyek megőrzését.
Meg kell említeni ugyanakkor, hogy a Fed igyekszik nem kizárólag az inflációra fókuszálni, ami pozitív folyamatnak is tekinthető. A fő stratégia az, hogy bár elszabadult az infláció a hivatalos 2 százalékos célhoz képest, az intézmény nem nagyon akar szigorítani, amíg több mint hétmillió amerikai munkanélküli.
A Fox Business megjegyzi, hogy a jegybankárok körében az is divattá vált, hogy klímaváltozásról beszéljenek és megpróbálják a klímaharcot valahogy hozzáigazítani a tevékenységükhöz.
(Címlap: MTI/EPA/Matthew Cavanaugh)