A Müncheni Műszaki Egyetem építészeti tanszéke állami szervezetekkel és vállalatokkal működik együtt, annak érdekében, hogy az épített környezet átalakítására irányuló stratégiákat dolgozzanak ki. A bemutatott munkák között szerepel a Tutti elnevezésű folyófürdő ötlete az Isarban, amely lehetőséget nyújtana a folyó hétköznapi felhasználására és a közösségi élet fellendítésére.
A nyitott terek koncepciója is megjelenik a pályamunkák között, melynek lényege a társasházak újragondolása. A projekt középpontját a magánélet, valamint a belülről kifelé való átjárást képezik.
A Növényház projekt már a körforgásos gazdaság és a fenntarthatóság jegyeit hordozza magában. Az ötlet kulcseleme az egykori Maxvorstadt erőmű, amely a projekt keretein belül alakul fenntartható városi kondenzátorrá. Az alapul szolgáló körforgás mind a hagyományos műszaki szempontokra, mind a fenntartható elképzelésekre utal, és az élelmiszerhulladékból származó energiát egy éjjel-nappal működő üvegház működtetésére használná. A piac forgalmazná a frissen termesztett zöldségeket, és az étterem mellett a Növényház olyan társadalmi csomóponttá válna, amely egy rég elveszett potenciált tárhat fel a város számára.
Több ötlet született az Oktoberfest helyszínéül szolgáló, Theresienwiese használatára is a fesztivál idején kívül. A terület átszervezésével ideiglenes lakó- és élettérré alakítható vagy olyan épületek felállításával, mint például egy nyári színház több funkciót és lehetséges felhasználásimódot kaphatna az amúgy kihasználatlan városrész.
A cikk szerzője Krakkai Alexandra.