A dél-koreai kormány célja ezzel a kezdeményezéssel, hogy megkönnyítse és motiválja a külföldi startupok terjeszkedését a területen.
Páratlan lehetőség az induló vállalkozások számára
A program, melyre a világ összes pontjáról lehet jelentkezni, április 15-én nyitotta meg kapuit a pályázatok beküldésére.
A KSGC 2021 programja 60 jelentkezőnek biztosít egy teljesen ingyenes, 3,5 hónapos tartózkodást Dél-Koreában, ahol szakértői útmutatásokat, korszerű kutatás és fejlesztési laborokat, partnerségi lehetőségeket vehetnek igénybe és megalapozhatják az ázsiai piacra való belépésüket is.
A 10 kiválasztott startup 320 000 dollárnyi támogatást nyer, az első helyezett pedig további 120 000 dollárral jutalmazzák. A jelentkezés feltétele, hogy a vállalkozás nem lehet 7 évnél idősebb és képviselőjüknek külföldi állampolgársággal kell rendelkeznie. Bizonyítaniuk kell továbbá a koreai és a kelet-ázsiai piacon való terjeszkedés iránti érdeklődésüket.
A nyílt vállalkozói ökoszisztéma előmozdítása és bővítése
A tavalyi évben 58 százalékkal nőtt a pályázatok száma, 2648 csapat 118 országból jelentkezett a programba.
A jelentkezők egyike volt a texasi székhelyű egészségtechnikai startup, az Ommo technologies, mely a tavalyi év során ugyanezen program segítségével kezdte meg ázsiai terjeszkedését. A programba való csatlakozás óta csaknem 3 millió dollárt sikerült összegyűjteniük koreai befektetők segítségével.
„A KSGC segített előkészíteni a potenciális befektetők és partnerek felé vezető utunkat. A koreai kormány nem csak a hazai vállalkozásoknak nyújt segítséget, hanem a nemzetközi startupokat is támogatja, hogy megtalálhassák helyüket a világban. És miután valaki sikeresen képes vezetni vállalkozását Koreában, hirtelen egész Ázsia piaca egy karnyújtásnyira lesz tőle”
– mondta Kyul Ko, az Ommo technologies társalapítója és igazgatója.
Dél-Koreáhiz hasonlóan hazánkban is van lehetőségük az újonnan induló vállalkozásoknak különféle támogatások igénybevételére. Kifejezetten startupok számára számos pályázatot hirdettek meg az idei évre is - fenntarthatóság, egészségügyi innováció, klímavédelem, energetikai-innovációs és még sok más témakörben –, melyek megpályázásával jelentős támogatásra tehetnek szert az induló vállalkozások.
A cikk szerzője Pál Fanni.