Szijjártó Péter hozzátette, a fémipari termékek 60 százalékát a külpiacokon értékesítik, és most már 122 ezren dolgoznak ebben az ágazatban Magyarországon.
A külgazdasági és külügyminiszter rámutatott, a Wuppermann Kft. nagyban hozzájárul ehhez az exportteljesítményhez, hiszen a Magyarországon egyedülálló minőségi és mennyiségi képességekkel rendelkező acélfelület-kezelő üzemben előállított termékeinek 98 százalékát külföldön adja el.
Kiemelte, a német cég most új technológiát hoz gönyűi telephelyére, modern gépeket vásárol, logisztikai fejlesztést hajt végre összesen 5,3 milliárd forint értékben. Mivel ezzel a beruházással a vállalatcsoport két magyarországi cégénél dolgozó 183 ember munkája válik biztossá, ehhez a kormány 970 millió forintos támogatást biztosít.
Szijjártó Péter beszélt arról is, hogy a következő hetekben újabb 3,1 millió keleti oltóanyag érkezik Magyarországra a brüsszeli központi beszerzéssel vásárolt vakcinák mellett, ami lehetővé teszi, hogy a közeljövőben megcélozzák azt, hogy Magyarországon ötmillió ember legyen beoltva. Hozzátette, ezzel lehetővé válik, hogy Európában elsőként indítsák újra a gazdaságot, amely az elmúlt egy évben sikerrel teljesített.
Ennek oka az, hogy a kormány nem adta fel azt a gazdaságpolitikai stratégiát, amely szerint nem szociális, hanem beruházásösztönzési alapon adtak támogatást a magyar gazdaságnak – mondta.
A külgazdasági és külügyminiszter kiemelte, a kormány 1434 Magyarországon működő vállalatot támogatott annak fejében, hogy azok bővítették kapacitásukat, új technológiákat vásároltak és közben nem bocsájtottak el senkit.
Ebben a gazdasági sikerben nagy szerepe volt a német iparvállalatoknak, amelyek a gazdasági kapacitásokért folytatott globális újraelosztási versenyben ismét Magyarországnak szavaztak bizalmat, és még több beruházást hoztak Magyarországra – hangsúlyozta Szijjártó Péter.
Kara Ákos, a térség fideszes országgyűlési képviselője a támogatói okirat átadási ünnepségen arról beszélt, hogy a Wuppermann Hungary hat évvel ezelőtti alapkőletételén a vállalat és a kormány közös vállalása volt, hogy a logisztika és a termelés mintaközpontja épül meg a gönyűi kikötőben. Hozzátette, mindez ma egy olyan környezetben van, ahol az utóbbi években mintegy százmilliárd forintot költöttek ipari, illetve az árvízvédelmi beruházásokra.