legalábbis a hat angol döntése erre utal. Ebből arra következtetnék, hogy a klubok követelései, melyeket az UEFA nem akart megvalósítani, még most sem fognak célba érni. A szövetségnek sikerült ráijesztenie a klubokra, akik megadták magukat, és letették a fegyvert.
Az egyik tábor azt mondja, hogy a Szuperliga miatt a kisebb csapatok ellehetetlenültek volna, például egy Ferencvárosnak esélye sem lett volna bejutnia abba a sorozatba, nem úgy, mint a BL-be, míg az elitliga és a Real Madrid elnöke, Florentino Pérez azt nyilatkozta, hogy ezzel mentenék meg a futballt, mert, ha a nagyobb klubok több pénzhez jutnak, akkor jobban áramolhat a pénz a csapatok között, így a kisebbek is jól járnak. Kinek van igaza?
Az nyilvánvaló, hogy amit Florentino Pérez mondott, az csak duma. A kiscsapatoknak nem az az érdeke, hogy a sztárklubok minél több pénzt keressenek. Nézzük csak meg, hogy honnan igazolta a legdrágább játékosait a Real Madrid. Anno Cristiano Ronaldót a Manchester Unitedtől, Gareth Bale és Luka Modric a Tottenham, míg Eden Hazard a Chelsea csapatából érkezett. Ezek mind szuperligás csapatok. Persze, végig lehet pörgetni, hogy Modricot a Tottenham a Dinamo Zagreb gárdájától vette meg, de akkor is csak jól csengő kommunikáció volt ez Pérez elnöktől. A kinek van igaza kérdést nem akarom eldönteni, mert itt érdekek, elvek, értékek ütköznek egymással. Mindenkinek szíve joga igazságot tenni, de az biztos, hogy
a nagyok nem a futballt akarták megreformálni azért, hogy mindenkinek jó legyen, hanem csak több pénzt akartak maguknak.
Amennyiben a Szuperliga bármikor létrejönne abban a formában, amit most ismerünk, az a magyar klubokra, a magyar labdarúgásra milyen hatással lenne?
Ha minden úgy történt volna, ahogy a fenyegetésekben szerepelt, tehát a Szuperliga megvalósul a tizenkét csapattal, és őket kizárják a többi sorozatból, illetve a játékosok nem mehetnek a válogatottakba, akkor kettészakadt volna a futball. Ez a magyar csapatok helyzetét annyiban befolyásolná, hogy ha eljutnak a BL-be, akkor nem találkoznának a Barcelonával és a Juventusszal, hanem a spanyol bajnok Sevilla, és mondjuk az angol címvédő Leicester kerülne az útjukba. Úgy gondolom, ez a magyarok esélyeit a nemzetközi kupákban nem növelte volna, mert számukra az jelent nagy küzdést, hogy bejussanak a főtáblára, de ott nem a spanyol, olasz, angol bajnokokkal, hanem a svéddel, skóttal, horváttal kell megmérkőzniük.
A mi szintünkre a Szuperliga nem lett volna óriási hatással,