Az innováció és a technológiai fejlődés elengedhetetlen az acélipar számára, ez teszi lehetővé a magasabb minőségű és hozzáadott értékkel rendelkező termékek és anyagok létrehozását, növelik a termelékenységet, a jövedelmezőséget és az üzleti növekedést, miközben jelentős hatással vannak az emberek életminőségére is.
Példaként említhető az új öntési, hengerelési és szabályozási technikák, amelyek elősegítették az acélgyártási módszerek fejlesztését. Míg az újrafeldolgozási folyamatok hatékonyabbá váltak, az erőforrások és az energiafogyasztás is csökkent a fenntarthatóbb működés érdekében.
A nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD), melynek Magyarország 1996 óta tagja, az alábbi okokból kiemelten kezeli az innovációs erőfeszítéseket. Figyelemmel kíséri azok eredményei és az acélipar növekedésére gyakorolt hatás közötti kapcsolatot:
Tudásalapú befektetés
A mexikói Nuevo Leonban, Pesqueriában található a Roberto Rocca Műszaki Szakiskola (ETRR), mely remek példa az edukáláson alapuló jövő generációjába való befektetésre. Az iskola teljes programja, működése és célkitűzései mind a jövőt támogató kezdeményezések.
A Műszaki Iskola 2016-ban kezdte meg az oktatást középiskolás diákok számára. Az intézmény 12 vezeték nélküli hálózattal rendelkező tanteremmel, fizikai és digitális gyűjteményű könyvtárral, többcélú tornateremmel rendelkezik. A mechatronikai és elektromechanikus középiskola 384 hallgatójának befogadására alkalmas. A fenntartható projekt megtervezése és felépítése, valamint az energetikai kérdésekben és az erőforrások környezetbarát felhasználása miatt, megkapta a Gold LEED környezeti tanúsítványt. Színvonalát 2019-ben a Világacél Szövetség által odaítélt Steelies díjjal ismerték el az Oktatási és Képzési Kiválóság kategóriában.
Az érettségizettek száma jóval magasabb, mint az országos átlag
Az Iskola elkötelezett a lemorzsolódás ellen, a beiratkozottak 97 százaléka fejezte be tanulmányait, mely nagyrészt a diákoknak odaítélt tanulmányi ösztöndíjaknak köszönhető. Várhatóan a diákok 48 százaléka egyetemen folytatja tanulmányait, míg a többiek a munka világában tudnak elhelyezkedni.
Tavaly március óta és az Országos Egészséges Távolsági Kampánynak megfelelően az iskola elindította online oktatás programját, hogy a tanárok, a diákok, valamint családjaik egészsége biztonságban legyen. Az online oktatásra való áttérésre a tanárokat felkészítették, és 311 laptopot adományoztak a hallgatóknak, valamint ingyenes pszichológiai és élelmiszer-ellátást biztosítottak a veszélyeztetett családok számára.
Magyarországon felsőoktatási műszaki képzésre 2020-ban a felvi.hu statisztikái szerint 6174-en jelentkeztek melyből 4557 első helyes jelentkező nyert felvételit. Hazánkban kiemelt és magas szintű oktatás zajlik a területen, hiszen a fejlődő világunkban óriási igény van a jó szakemberekre.