Szerintem Budapest lehetne egyetlen (max. a Duna miatt kettő) egyéni szavazókörzet
Hatvanpuszta és Felcsút pedig egy-egy kiemelt egyéni szavazókörzet legyen, mert a tekintély adja a nemzet tartását a békerezsiharcban.
Nagy dolgok születhetnek kis helyeken, Kína egyik legnagyobb és legátfogóbb megfigyelő hálózata egy kis megyéből kezdte meg pályafutását. 2013-tól kezdődően több tízezer biztonsági kamerát kezdett telepíteni a városi és vidéki területekre. Az állami média szerint a legkisebb falvakban is legalább hat biztonsági kamera volt felszerelve.
A megelevenedett Big Brother Show
A kamerákat a rendőrség és az automatizált arcfelismerő algoritmusok figyelték, a helyi lakosok bevonásával. A helyiek az otthonaikban elhelyezett speciális TV-en és okostelefonon élőben nézhették a biztonsági felvételeket, egyetlen gomb megnyomásával pedig azonnal értesíteni tudták a rendőröket, ha valami rendelleneset láttak vagy tapasztaltak.
A kínai kormány 2015-ben bejelentette, hogy országszerte – különös tekintettel a távoli és vidéki városokra – hasonló programot vezet be. A „Xueliang-projekt”, vagyis a Sharp Eyes-t, utalva ezzel a volt kínai kommunista forradalmi vezető, Mao Ce-tung egyik gondolatára:
A kínai kormány az elmúlt két évtizedben több más hasonló technológiai felügyeleti projektet is kidolgozott. Az országban a Sharp Eyes telepítésekkel összesen több mint 200 millió állami és magán biztonsági kamera lett felszerelve.
A nyilvános adatokból nem tudni, hogy elérték-e ezt a lefedettséget, de egész biztosan nagyon közel járnak hozzá.
Az ország lakosságának szigorú megfigyelése 2003-ban indult. Az elmúlt közel húsz év alatt a folyamatos technikai fejlesztéseknek, az autoriter államvezetésnek, valamint a fejethajtó társadalmi morálnak köszönhetően teljesen elfogadottá váltak, azok a korlátozó intézkedések, melyeket közép-európai mentalitással nem, hogy elfogadni, de elképzelni sem tudunk.