Az év híre: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
Ellenőrzés céljából a drónokat már most is számos szabadtéri területen használják, de belső terekben - ahol nem mindig elérhető a GPS szolgáltatás – még nem terjedt el. Ez azonban a Tando rendszer bevezetésével megváltozhat.
Az izraeli Indoor Robotics startup által kifejlesztett Tando rendszer három összetevőből áll: egy négyrotoros repülő drónból, egy, a mennyezetre szerelt, csempe formájú akkumulátorból, ahol a drónok tölthetik magukat és egy alkalmazásból, amely lehetővé teszi a felhasználók számára a rendszer kezelését.
Ha éppen nem „járőröznek” a drónok, akkor a töltőállomás alján lógnak, és egy speciális dokkoló szerkezet tartja őket ebben a függő pozícióban. Amint eljön a járőrözés ideje útnak indulnak – általában miután az alkalmazottak elhagyták az irodát – a drón leválik az akkumulátorról, és megkezdik az ellenőrzést a létesítmény folyosóin.
Az optikai és a termikus képalkotó kamerák segítségével a drónok folyamatosan 360 fokban vizsgálják a környezetüket – még akkor is, amikor töltőn vannak. Az adatokat valós időben, mesterséges intelligencia alapú algoritmusok felhasználásával dolgozzák fel, egy felhő alapú szerveren. Ha bármi rendellenességet, például betolakodókat, tűzesetet vagy ismeretlen tárgyakat észlelnek, akkor az alkalmazáson keresztül egyből értesítik a rendszergazdákat.
A GPS használata helyett a drónok bizonyos tájékozódási pontokat ismernek fel, valamint beépített LiDAR-szerű technológiával működnek, így tulajdonképpen vizuális navigáció segítségével tájékozódnak.
Az Indoor Robotics ügyvezető igazgatója, Ofir Bar Levav így nyilatkozott:
A rendszer kereskedelmi árát még nem hozták nyilvánosságra, azonban az ügyvezető igazgató szerint lényegesen olcsóbb lesz, mint a hagyományos alternatívák, mint például az emberi biztonsági őrök, a földre telepített drónok, vagy a helyhez kötött, mozdulatlan érzékelők árai.