Abban, hogy ilyen gyorsan ilyen széles vállalati réteghez eljuthattak a támogatások, forrásaink szerint sokat számított a Rákossy Balázs vezette GINOP Irányító Hatóságának a munkája és konstruktív együttműködése a szakpolitikai felelősökkel.
A Pénzügyminisztérium egyébként már megcáfolta azt is, hogy az Index cikke 50 milliárdos összegről írt: a minisztérium rámutatott, hogy a kormány 2020 nyarán megduplázta ezt a keretösszeget. Másrészt, a cikk szerint „a kormányzat 2000 körüli pályázattal számolt”. A Pénzügyminisztérium azonban azt is közölte, hogy 4000 cég jelentkezésével számoltak, és nagyjából épp ennyi pályázat érkezett.
Még többet adnak annak azoknak, akik fejlesztenek
Úgy látszik, a kormány nem elégszik meg a korábbi GINOP-sikerekkel, ugyanis új programot hoznak létre: hamarosan a fejlesztésben gondolkodó vállalkozások számára megjelenik összességében közel 500 milliárd forint értékű felhívás, amelyből 200 milliárd célja a technológiaváltás, 216 milliárd kutatás-fejlesztési-innovációs területet támogat és 70 milliárd a felnőttképzésre fordítható.
Ezeknek, a Gazdaságvédelmi Akcióterv keretében zajló, a magyar kkv-kat védő újabb programoknak jelenleg a társadalmi egyeztetése zajlik.
Az új konstrukciókban a támogatói okirat kiállítását követően már meg is jelenik a pénz a támogatást elnyerő vállalkozások számláján.
György László, az ITM államtitkára a Makronómnak elmondta, hogy a 200 milliárdos technológiaváltó program a GINOP-1.2.8 mintájára készült el a szakpolitikai felelős Innovációs és Technológiai Minisztérium koordinációja mellett. Folytatódik tehát a magyar vállalkozások fejlesztése és a konstrukció egyszerűsítésének köszönhetően még tovább rövidül az elbírálási idő. A források felhasználhatósági köre is bővül, így
még rugalmasabban, még több hazai kis- és középvállalkozás érheti el e programokat.