Hozzátette: a koronavírus-járvány is rámutatott arra, hogy a jó digitális képességekkel bíró vállalkozások könnyebben alkalmazkodnak a kihívásokhoz, így eredményesek tudnak maradni a nehéz helyzetekben is. Ezért is jó hír, hogy a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások, illetve startupok felismerték a Digitális Jólét Tőkeprogramban való részvétel előnyeit, és a pályázat kiírásától eltelt alig több mint egy év alatt mintegy 3,7 milliárd forintnyi támogatást már el is nyertek – mondta Schanda Tamás. A program a cégek megerősítésével és fejlesztésével a munkahelyek megtartását és újak létrehozását is segíti, a hazai vállalkozások támogatása továbbá az ország innovatív versenyképességének növeléséhez is hozzájárul – közölte.
A mintegy nyolcmilliárd forint keretösszegű program célja az olyan magas növekedési potenciállal rendelkező hazai kkv-k és startupok támogatása, amelyek a versenyképességüket erősítő és a Digitális Jólét Program stratégiai célkitűzéseihez illeszkedő digitális fejlesztéseket valósítanak meg. Az eddig megkötött szerződések alapján már közel 1,5 milliárd forintot ki is fizettek a pályázóknak, és az év végéig még közel 400 millió forint fogja a nyertes hazai vállalkozások tőkeerejét növelni,
a további 1,8 milliárd forint folyósítása pedig a jövő évben történik meg
– közölte. A program keretében legalább 10 és legfeljebb 500 millió forint összegű tőkebefektetésre lehet pályázni Magyarország egész területéről, kivéve a közép-magyarországi régiót.
A tájékoztatása szerint a már működő vállalkozások regisztrációt követően nyújthatják be az igénylésüket. A tőkejuttatásban azok a cégek részesülhetnek, amelyek olyan digitális fejlesztést hajtanak végre, amelynek hatására az adott társasággal üzleti kapcsolatban levő cégek digitalizációs fejlettsége is nő. Az eddig tőkebefektetést szerzett társaságok között van például, amelyik