Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
A koronavírus terjedése és a politikai tüntetések miatt a thai gazdaság nagyon nehéz helyzetben van a közgazdászok szerint.
Euben Paracuelles, a Nomura közgazdásza elmondta, hogy az ország nagymértékben a turizmusra támaszkodik és pont ez a szektor, amelyet teljesen tönkre tett a koronavírus. Az utolsó dolog, amire Thaiföldnek szüksége van az, hogy valami lassítsa a gazdasági növekedést. Ennek ellenére a novemberi tüntetések közvetlenül hatással vannak a fogyasztásra. Paracuelles szerint történelmileg igazolt tény, hogy
Az országban folyó demonstrációk többsége békés volt, de néhány tüntető összecsapott a rendőrséggel. A novemberi volt a legerőszakosabb megmozdulás a tüntetések júliusi kitörése óta. A demonstrálók Bangkok rendőrkapitányságát vették célba, miután a rendőrök könnygázzal és vízsugárral szorították vissza a tüntetőket egy nappal korábban.
A demonstrálók a miniszterelnök lemondását és a monarchia megreformálást követelik. Egy elemző szerint a zavargások újabb katonai puccshoz vezethetnek. Paracuelles szerint
A közgazdász szerint a kormány által folyósítani tervezett direkt készpénzkifizetések nem hozták a kezdeti elvárásokat, pedig az országnak a fogyasztás megerősítésére van szüksége.
„A fellendülés érkezik, csak nagyon lassú lesz, feltehetőleg a leglassabb az egész régióban” – tette hozzá Paracuelles. A Nomura szerint a thai központi bank nullára fogja csökkenteni az irányadó kamatlábat a következő hónapokban, hogy támogassa a törékeny gazdaságot.
(Borítókép: MTI)