Friss kutatás: első helyen a Fidesz-KDNP, egyre többen fordulnak el Magyar Pétertől
40 százalékkal élen a Fidesz-KDNP pártszövetség.
Az Ericsson várakozásai szerint az 5G előfizetések száma 2025-re globálisan elérheti a 2,6 milliárdot, ekkorra várhatóan 65 százalékos lesz az 5G lakossági lefedettsége és a globális adatforgalom 45 százaléka 5G hálózatokon bonyolódik majd – derül ki az Ericsson kutatásából.
Az Ericsson mobilitási jelentése szerint az okostelefon felhasználók átlagos havi adatforgalma a jelenlegi 7,2 gigabájtról (GB) 24 GB-ra emelkedik 2025 végére, részben az olyan új fogyasztói szokások elterjedése miatt, mint a virtuális valóság (VR) videostreaming. A havi 7,2 GB adatforgalom napi 21 perc HD videotartalom megtekintésével egyenlő, míg a 24 GB már napi 30 perc HD videostreaminget és további 6 perc VR továbbítást tesz lehetővé.
Gyorsabban terjed, mint az LTE
A jelentésből kiderül, hogy 2019-ben számos vezető távközlési szolgáltató Ázsiában, Ausztráliában, Európában, a Közel-Keleten és Észak-Amerikában elindította 5G hálózatát. A jelenlegi lendület alapján az 5G elterjedése várhatóan sokkal gyorsabb lesz, mint az LTE esetében. A leggyorsabb fejlődés Észak-Amerikában várható, ahol az előrejelzés szerint
2025 végére a mobil előfizetések 74 százaléka 5G-re szól majd.
Észak-kelet Ázsia 56 százalékkal a második, míg Európa 55 százalékkal a harmadik helyen áll majd.
Drágább szolgáltatás
A jelentés arra is rávilágít, hogy az újonnan indított 5G szolgáltatást a társaságok átlagosan 20 százalékkal drágább csomagban tudják értékesíteni, mint a korábbi 4G szolgáltatásokat.
Az Ericsson előrejelzése szerint a mobil hálózatba kapcsolt intelligens eszközök közötti (IoT) kapcsolatok száma 2025 végére globálisan elérheti az 5 milliárdot a 2019 végi 1,3 milliárddal szemben – azaz éves 25 százalékos növekedés várható.
A hálózati eszközöket gyártó Ericsson világszerte 75 kereskedelmi 5G megállapodást kötött, és már 23 élő 5G hálózatot működtet mobilszolgáltatókkal közösen.
(MTI)
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.