Ismét óriásit esett Németország a zöldenergia rangsorban

2019. április 05. 12:01

Lehet, hogy nem kellett volna bezárni az alacsony környezetterhelésű atomerőműveket, hogy újranyitott szénbányákból termeljenek áramot Németországban. Németország erőltetett és szakpolitikailag sem hibátlan energiaforradalma már most súlyos energetikai, környezeti és ellátásbiztonsági következményekkel járt.

2019. április 05. 12:01
null

Jelentős felháborodást keltett, amikor Németország településeket, vagy éppen templomokat rombolt le azért, hogy a német zöldenergia-forradalom keretében – a bezárt atomerőművek miatti kiesést pótolva – szénbányákat és szénerőműveket nyissanak. Alább látható a St. Lambertus neoromán templom ledózerolása, hogy a templom helyén szénbányát nyithassanak.

Erről tanúskodik a Világgazdasági Fórum (WEF) 2019-es energiaátmenetről szóló elemzése, amelyben Németország a 17. helyre esett vissza, így hat helyezéssel Uruguay mögött áll.

A német gazdaság a 115 országból a 113. helyen szerepel az áramárakat tekintve és 96. helyre küzdötte le magát a szénből származó áramtermelés tekintetében, ami arra utal, hogy bizonyos esetekben jelentős és gyors károkat okozhat, ha ideológiai alapon születnek gazdaságpolitikai döntések.

 

 

Összesen 29 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
IV. Fawkes
2019. október 17. 07:34
A fő baj az, hogy a németek már legalább 20-25 éve nem számolnak a nukleáris energiával, leépítették a képzést, nem épültek új erőművek, nem készültek tanulmányok az élettartam-hosszabbításra. Így aztán Fukusima ide, megújulók oda, a kampányszerűen bezárt blokkok túlnyomó részét pár éven belül amúgy is bezárják, mert már veszélyesek kezdtek lenni. De jó volt mindezt az energiewendére fogni. A másik orbitális baklövésük az volt, hogy miközben szélerőműből a teljes áramigénynek megfelelő névértékű teljesítményt építettek be (azt persze tudjuk, hogy ez általában mire elég), nem fejlesztették az észak-déli irányú áramátvitelt, vagyis miközben északon fúj a szél, és a fölös áramot erővel tolják rá a lengyelekre például, délen cseh és francia importárammal mennek a gyárak. Ráadásul évekig semmiféle tartalékot nem képeztek a megújulók mögé, noha erre uniós direktívák, és az ENTSO-E tagság is kötelezte őket.
luzitanxaver
2019. július 02. 18:43
"bizonyos esetekben jelentős és gyors károkat okozhat, ha ideológiai alapon születnek gazdaságpolitikai döntések" Merkel két hirtelen és érzelmi alapú döntésének egyike. Nem könnyű eldönteni, melyikkel okozott nagyobb kárt.
thomsen
2019. június 16. 13:03
Egy olcsó és buta demagógia, hogy az alaperőműként szolgaló atomerőműveknek van olyan széleskörűen rendelkezésre álló, környezetbarát, alacsony emissziójú alternatívájuk, amivel azok teljes mértékig kiválthatók. Németországban semmiképpen.
thomsen
2019. június 16. 13:02
A napelemes-szélkerekes utópia amúgy tök jó lenne, ha lenne olcsó, tartós, környezetbarát és gigantikus tömegben is használható energiatárolási módszer, ami nincs, és nem is lesz egy ideig. Az elektromos autók akkumulátorai se fognak segíteni a dolgon (mint ahogy azt sokan elképzelik), sőt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!