A három gyermeket vállalók több mint 27 millió forint támogatáshoz juthatnak

2019. március 24. 22:41

Sokat nyernek a három gyermeket vállaló családok az otthonteremtési támogatások július 1-jétől életbe lépő bővítésével – mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető elemzője az M1 aktuális csatornán vasárnap.

2019. március 24. 22:41
null

A szakértő kiemelte a babaváró támogatás bevezetését, amelynek feltételei a harmadik gyermeket vállalók esetében jóval kedvezőbbek lesznek. Gyakorlatilag szabadon felhasználható hitelről van szó, és a maximum 10 millió forint a lakáscélok megvalósításában is sokat segíthet – hívta fel a figyelmet.

Emellett igénybe lehet venni a háromgyermekesekre vonatkozó családi otthonteremtési kedvezmény (csok) lehetőségeit. Balogh László példaként elmondta: a három- vagy többgyermekes családok 15 millió forint kamattámogatott kölcsönt kaphatnak majd használt lakás vagy ház vásárlására is. A harmadik gyermek érkezésekor 4 millió forint hitelt elenged az állam, ha még a gyermek megszületése előtt igényelték a hitelt. Igénybe vehető a 2,2 millió forintos, használt lakás vásárlására vonatkozó támogatás is.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

A világ nagyon veszélyes hely lett – ez döntheti el, hogy a Fidesz vagy a Tisza nyeri az áprilisi választásokat (VIDEÓ)

A világ nagyon veszélyes hely lett – ez döntheti el, hogy a Fidesz vagy a Tisza nyeri az áprilisi választásokat (VIDEÓ)
Tovább a cikkhezchevron

Így a három gyermeket vállalók összesen több mint 27 millió forint támogatáshoz juthatnak, amiből 6,2 millió forintot nem is kell visszafizetni – mutatott rá. Hozzátette: ha ezek a családok olyan ingatlanban laknak jelenleg, amit el tudnak adni, akkor egyéb önerőre nem is feltétlenül van szükség ahhoz, hogy nagyobb lakást vagy házat vegyenek.

(MTI)

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Veszélyben a rezsicsökkentés: minden magyart érint Brüsszel terve Oroszországgal

Veszélyben a rezsicsökkentés: minden magyart érint Brüsszel terve Oroszországgal
Tovább a cikkhezchevron

Összesen 5 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2019. április 09. 21:16
Pontosan!
Válasz erre
4
1
formaegy
2019. március 27. 22:18
Most valahogyan a piaci árakat kellene "befagyasztani", mert ezek a támogatások elmebajosan megdobták az árakat. Akik nem tudják igénybe venni a támogatást - ilyen-olyan okok miatt, az most mellékes is - képtelenek lakáshoz jutni. Lassan már azok sem akik igénybe tudják venni! A CSOK megjelenése előtt egy ingatlan (használt, ráadásul házrész) 8,9 M Ft-ra volt hirdetve, most 21 M- nál jár.... Azt hiszem ezzel mindenki szembesül. Itt van a legnagyobb baj! A ballibtól halljuk, hogy sokan 150-200 ezer Ft-os albérletbe kényszerülnek.... Ha ennyi pénzük van albérletre, akkor vegyenek fel lakásvásárlásra hitelt, és az albérlet ára a saját házuk törlesztésébe kerül!!!!! Csak ugye gondolkodni is kellene, nem hülyeségekkel, uszítani!
Válasz erre
1
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!