Hivatalos: már a bitcoin a legnagyobb lufi a történelemben
2017. december 12. 16:38
A többi történelmi eszközár-buborékot összevetve kiderült, hogy a bitcoin történelmi világcsúcsot döntött.
2017. december 12. 16:38
p
0
0
16
Mentés
A közelmúltban még olyan ábrák terjedtek az interneten, amelyek csak a lehetőségét jelezték annak, hogy a bitcoin egyszer még a 17. századi holland tulipánmánia árrobbanását is meghaladja. Úgy tűnik, hogy az elektronikus valutát nehéz megállítani, ugyanis a Convoy Investments frissített ábráján már látszik, hogy a bitcoin árfolyama 2014-hez képest olyan ütemben sokszorozódott meg, hogy azzal maga mögé utasítja a híres korábbi eseteket.
Az elmúlt három év alatt a bitcoin ára 64-szeresre nőtt, ezzel az emberiség eddig ismert történetében a legnagyobb eszközár-buborék jött létre.
A walesi férfi korábban is tett ajánlatot a szeméttelep feltárására, annak ellenére, hogy semmi nem garantálja, használható formában kerül elő az adathordozó.
A központi bank elnöke is tudja, hogy kétesélyes a dolog, de nem tágít, és a nemzeti vagyon 5 százalékáért tervez kriptovalutát venni. Vagy bejön, vagy nem.
Világgazdasági összeomlás, hiperinfláció, háborús fenyegetés – Robert Kiyosaki sötét jövőképet fest. Mit ér a pénzünk manapság? Az arany és a bitcoin mentőöv lehet? Vajon tényleg a pénzügyi rendszer végóráit éljük?
A Google új, Willow nevű kvantumchipje érdemi áttörést hozott a kvantum-számítástechnikában, de vajon az új elven működő chipek tudása elérheti-e egyszer a bitcoin biztonságát is fenyegető szintet?
A bitcoin árfolyama történelmi csúcsra emelkedett és először lépte át a 100 ezer dolláros szintet. A drámai emelkedés mögött a kriptovaluták iránti globális intézményi érdeklődés és a piaci spekulációk hatása áll. E tényezők még szélsőségesebben ingadozó árfolyamokat ígérnek a jövőben – véli a Makronóm Intézet elemzője.
Szombat reggel Ferenc pápánál hosszan tartó asztmatikus légzési elégtelenség jelentkezett, amely miatt magas áramlású oxigén alkalmazására volt szükség.
p
0
1
4
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 16 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
"Milyen befektetés, meg hozam? Ez sima árfolyamspekuláció."
Nem értem. A spekuláns és az államkötvényvásarlók kőzt te látsz különbséget? Mert én nem. Sem az egyiket, sem a másikat nem jótékonykodás, hanem a haszonszerzés vezérli.
Egyébként, a Bitcoinnak csak egyetlenegy hátránya van. Az igazi arannyal ellentétben, elektronikus fizetőezsközt bárki létrehozhat. Ennek semmi akadálya. A Bitcoin ha valaha elveszíti értékét, akkor nem azért mert lufi, hanem azért, mert lehet egy rakat konkurense, melyek a felhasználók jelentős részét elcsábíthatják így értéke akár a mélyzuhanásba is mehet.
"Az fog történni ugyanis, hogy a befektetők szép számmal inkább a cryptopénzekbe fognak befektetni, mint államkötvényekbe. Az ok egyszerű, a nagyobb hozam" Milyen befektetés, meg hozam? Ez sima árfolyamspekuláció.