Hivatalos: már a bitcoin a legnagyobb lufi a történelemben
2017. december 12. 16:38
A többi történelmi eszközár-buborékot összevetve kiderült, hogy a bitcoin történelmi világcsúcsot döntött.
2017. december 12. 16:38
p
0
0
16
Mentés
A közelmúltban még olyan ábrák terjedtek az interneten, amelyek csak a lehetőségét jelezték annak, hogy a bitcoin egyszer még a 17. századi holland tulipánmánia árrobbanását is meghaladja. Úgy tűnik, hogy az elektronikus valutát nehéz megállítani, ugyanis a Convoy Investments frissített ábráján már látszik, hogy a bitcoin árfolyama 2014-hez képest olyan ütemben sokszorozódott meg, hogy azzal maga mögé utasítja a híres korábbi eseteket.
Az elmúlt három év alatt a bitcoin ára 64-szeresre nőtt, ezzel az emberiség eddig ismert történetében a legnagyobb eszközár-buborék jött létre.
A kormányok elkezdtek foglalkozni a bitcoinnal, így nem meglepő, hogy az árfolyama november közepén 36 millió forint közelében is járt. A világ legnépszerűbb kriptovalutáját a nagybefektetők mellett néhány állam is felfedezte tartalékként.
A gazdasági buborékok alapja a félelem, hogy lemaradunk a nagy dobásról, amivel pénzt, presztízst és barátokat veszítünk. Az ünnepelt technológiai ötletek mögött legtöbbször nincs realisztikus terv, még a mesterséges intelligencia is csalódást okozhat – állítja a Szilícium-völgy sokat látott kritikusa.
Biden világháborút hagy maga után? A leköszönő amerikai adminisztráció engedélyezte a nagy hatótávolságú fegyverek bevetését oroszországi célpontok ellen.
p
0
1
8
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 16 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
"Milyen befektetés, meg hozam? Ez sima árfolyamspekuláció."
Nem értem. A spekuláns és az államkötvényvásarlók kőzt te látsz különbséget? Mert én nem. Sem az egyiket, sem a másikat nem jótékonykodás, hanem a haszonszerzés vezérli.
Egyébként, a Bitcoinnak csak egyetlenegy hátránya van. Az igazi arannyal ellentétben, elektronikus fizetőezsközt bárki létrehozhat. Ennek semmi akadálya. A Bitcoin ha valaha elveszíti értékét, akkor nem azért mert lufi, hanem azért, mert lehet egy rakat konkurense, melyek a felhasználók jelentős részét elcsábíthatják így értéke akár a mélyzuhanásba is mehet.
"Az fog történni ugyanis, hogy a befektetők szép számmal inkább a cryptopénzekbe fognak befektetni, mint államkötvényekbe. Az ok egyszerű, a nagyobb hozam" Milyen befektetés, meg hozam? Ez sima árfolyamspekuláció.