Nincs több titok: ennyi az átlagos férfi esélye a Tinderen
2017. október 11. 12:42
Egy kutatás szerint a társkereső alkalmazásban az átlagos vonzerejű férfiakat 115 nőből csupán egy kedveli. A Tinder társadalma ezzel az egyik legegyenlőtlenebb a világon, földrajzilag Afrikában lenne a helye.
2017. október 11. 12:42
p
0
1
28
Mentés
A Medium blog szerzője közgazdász szemmel tekint a Tinder-gazdaságra, azaz a Tindert használó emberek közösségére. E társadalomban a gazdagságot nem pénzben, hanem kedvelésekben mérik: azok az emberek, akiket többen kedvelnek, gazdagabbnak számítanak, míg mások, akiket senki sem kedvel, mélyszegénységben élnek.
A kedvelések alapján kiszámolható a Tinder-felhasználók vonzereje is az alábbi képlet szerint:
vonzerő%=16,8*ln(kedvelés%)+52,3.
A kedvelések, akárcsak a valós gazdaságban a pénz, egyenlőtlenül oszlanak meg, ez alapján pedig a közgazdászok kiszámíthatják a társadalmi egyenlőtlenséget. Ezt az úgynevezett Gini-együtthatóval mérik, amelyet jövedelmek mellett a kedvelések egyenlőtlenségeire is kiszámolhatunk. A Tinder társadalmában a Gini-együttható értéke nulla, ha mindenkinek épp ugyanannyi vagyona van és egy, ha egyetlen ember birtokolja az összes vagyont (kedvelést), míg a többiek pedig nincstelenek. E két érték között helyezkedik el minden társadalom.
A cikk szerzője e logika alapján számolva megdöbbentő eredményekre jut: a Tinder-társadalomban a férfiak vonzerő szerinti alsó 80 százaléka küzd a nők vonzerő szerinti legalsó 22 százalékáért, míg
a nők felső 78 százaléka pedig a férfiak felső 20 százalékáért verseng.
Így tehát a nők több mint háromnegyede a férfiak egy szűk, legfelső csoportjához igyekszik közel kerülni, ezért kényszerül a férfiak maradék 80 (!) százaléka egy nagyon kis női csoporttal beérni. Nem véletlen, hogy a legtöbb férfit senki sem kedveli az alkalmazásban.
A Medium blog mindezt az alábbi ábrával illusztrálja, ahol a kék terület jelzi azokat a helyzeteket, amelyekben a nők nagyobb valószínűséggel kedvelnek férfiakat. A rózsaszín terület pedig azokat a helyzeteket jelzi, amelyekben a férfiak nagyobb valószínűséggel kedvelnek nőket. Az ábra függőleges tengelye a férfiak vonzerejét, vízszintes tengelye a nők vonzerejét jelöli. Egy véletlenszerű férfi-nő interakcióban a férfi 6,2-szer gyakrabban kedveli a nőt, mint fordítva.
Forrás: Medium
A Tinder-gazdaság Gini koefficiense – a kedvelések alapján számolva – 0,58. Ez azt jelenti, hogy a Tinder-gazdaság a világ gazdaságainak 95,1 százalékánál egyenlőtlenebb társadalmat rejt, ezért földrajzilag Afrikában lenne a helye. Az alábbi ábrán bal oldalon találhatjuk a legegyenlőbb társadalmakat, jobbra haladva pedig az egyre egyenlőtlenebbeket (ahogy a Gini-együttható értéke egyhez közelít).
Forrás: Medium
Jól szemlélteti az egyenlőtlenségeket, hogy egy átlagosan vonzó férfit megközelítőleg csupán a nők 0,87 százaléka (115-ből egy) kedvelne.
Makronóm vélemény
Az átlagos férfiaknak ennél valószínűleg még akkor is nagyobb esélyük van kommunikációba elegyedni egy hölggyel, ha véletlenszerűen megszólítanak száz nőt az utcán. A cikk célja azonban nem a tanácsadás, hanem az ismeretterjesztés.
Hozzá kell tennünk, hogy az idézett kutatást a szerző kis mintán végezte el, amely ráadásul több torzítást is tartalmazhat. Az eredményeket ezért nem kinyilatkoztatott igazságnak, hanem hasznos, további kutatásokra ösztönző hipotézisnek érdemes tekinteni. Az eredmények ugyanakkor összhangban állnak a New York Times cikkével, amely szerint az átlagos női felhasználók az alkalmazásban eléjük kerülő férfiak 14 százalékát kedvelik.
Afrika is igyekszik bekapcsolódni a mesterségesintelligencia-versenybe a hiányos infrastruktúra és finanszírozás ellenére. A kutatók azonban leszögezik, hogy semmiképpen sem úgy, ahogyan azt a Nyugat szeretné.
Milyen hatással van a képernyő-központú kultúra az agyunkra, és mit tehetünk azért, hogy a gyerekek ne veszítsék el a fantáziájukat? Susan Greenfield idegtudóssal beszélgettünk!
Olyan szakadék, ami ma sok nyugati társadalmon belül van, a vallásháborúk óta nem volt. Ez szinte már közhely, de a miértet a szakadék egyik oldalán sem nagyon próbálják megérteni – néhány kivételtől eltekintve.
Az izraeli miniszterelnök ellen csütörtökön adott ki elfogatóparancsot a Nemzetközi Törvényszék.
p
1
1
4
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 28 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
szuperpocok
2021. július 30. 12:45
Itt van egy jó ehhez kapcsolódó kísérlet.
2 kamuprofil. Egy átlagosnál szebb férfi és nő profiljával. Mindketten csináltak 1000 jobbrahúzást.
A nőnek 1000-ből 700, míg a férfinak 290 :D
Még akkor is csak kb. 25% a match, ha egy Adónisz vagy :D
https://www.youtube.com/watch?v=lY8rzo4Ik4M&t=5s
Amelyik nő egyszer viszonyban volt egy, a nő szerint imádott tulajdonságokat birtokló férfival, utána - ha ennek a kapcsolatnak vége - ez az egy férfi emléke a nőt egész életében kísérteni fogja, és minden más férfi ehhez képest kompromisszumnak tűnik majd számára, mintha elszúrta volna az egész életét.
Amennyiben a hipotézis igaz, vagy mondjuk nem tér el túl nagy mértékben a valóságtól, akkor az elég kemény, látszik, hogy habár az emberiség már rég nem falkákban él (kivéve a roncstársadalmakat), még mindig jelentős hajtóerő a domináns egyedek keresése.
Ilyen eredmények mellett nem csoda a "nincs már rendes férfi" "minden pasi disznó" és a "minden nő kurva" sommás megállapítások: nincs elég "rendes" férfi, akit viszont annak tartanak, az szabadon válogathat a nők között, ezért a pályázó nők mindent elkövetnek a kinézett egyed megszerzéséért.
Nekem úgy tűnik, normálisabb volt a világ, amikor nem volt ekkora nyilvánvaló választék, mindenki tudta, hogy egy viszonylag szűk csoportból tud válogatni.