Élet-halál harc: negyven éve megtörtént az elképzelhetetlen, most ismét összefog az egész város

A feszültséget tapintani lehet.

Ha valamit megértünk, automatikusan emlékezni is fogunk rá. Részletek helyett mindig célszerűbb az alapokkal kezdeni.
Elon Musk gondolkodási stratégiája az amerikai elméleti fizikus és a 20. század egyik legnagyobb hatású elméje, Richard Feynman (1918-1988) „első alapelvekként” ismert technikáján alapul: „ne próbáljunk emlékezni valamire, hanem próbáljuk megérteni, és ha megértjük, automatikusan emlékezni is fogunk rá.”
Hiába tűnik egyszerűnek, rengetegen másként cselekszenek: temérdek információt és tényt zsúfolnak az agyukba. Musk számára azonban az a fontos, hogy a tudást egyfajta szemantikus faként lássuk, ahol az alapelvek megértése a legfontosabb. A fa esetében kezdjük a törzsekkel és a nagy ágakkal, lombozattal, és csak utána menjünk a levelek, részletek, mindazon részek felé, amelyekre már semmit sem lehet tenni.
Bármely témánál a legalapvetőbb elvvel kezdi, és nem szedi szét kisebb darabokra. Például minden A más, de lényegében ugyanaz, tehát emlékszik az első alapelvre. Ha az első alapelvre emlékezünk, a belőle kinövő összes dologra is emlékezni fogunk.
Emlékezés és tanulás kéz a kézben jár. Ha jók vagyunk a tanulásban, akkor az emlékezéssel sincs gondunk. És ez fordítva is így van.
Kérdezzük meg, hogy „mire emlékeztet ez?” Vagy: „miért emlékeztet arra?”
A technika nem korlátozódik a fizikára, Musk például saját techcégeire is alkalmazza.