A lépfene támadta meg az embereket, akik mind a teremtőnél kötöttek ki
Három bomba robbant, de az európai pusztítók voltak a legkegyetlenebbek, mikor kivégezték a csoportokba verődött tömeget.
Tovább dübörög az elektronikus zene egyik első számú zenekara, a hétszeres Grammy-díj jelölt Tangerine Dream: az A38-on ad koncertet Edgar Froese alapító emlékére.
Az alapító Edgar Froese halála után, végakaratának megfelelően tovább dübörög az elektronikus zene egyik első számú zenekara, a Tangerine Dream, és 2017. január 28-án, szombaton az A38-on ad koncertet a múlt, jelen és jövő zeneanyagaiból, az alapító emlékére. Másnap a zenekar egyik agya, Ulrich Schnauss játszik legújabb lemezének anyagából, előtte pedig élő produkcióval tér vissza a zenei territórium két jelentős magyar márkaneve, a Tangram és a Pergamoon. Éjszaka Simon Iddol játssza el az osztrák közszolgálati rádióban már bemutatott Tangerine Dream-mixét élőben. A kétnapos program neve Chip Fesztivál 2017.
1982-ben, első magyarországi fellépésük során a sajtó egy része már temette a német bandát, és bár sosem lett belőlük stadionokat megtöltő csúcssztár, a poptörténelem egyik legnagyobb hatású zenekarává váltak, elektronikus stílusok egész kavalkádjának a megalkotása fűződik az egykor Edgar Froese által vezetett, állandóan megújuló kreatív társaság nevéhez. A nyolcvanas-kilencvenes éveket szinte végig hollywoodi filmek és amerikai tévésorozatok megzenésítésével töltötték - szakmailag akkor viszonylag kevés elismerés érte őket mindezért, melynek oka csak az volt, hogy 20-30 évvel megelőzték korukat. Annak a zenének 2010 után jött el az ideje, egykori rajongójuk, a Nine Inch Nailes Trent Reznor 2010-es Oscar-díja, a Halt and Catch Fire és a Stranger Things zenéjének óriási sikere, valamint a világ legnagyobb költségvetésű játékának, a GTA V-nak a kísérőzenéje mind-mind az előbbi állítást igazolja valamilyen módon.