Madárazonosító okostelefonos alkalmazással tudhatjuk meg, milyen fajt fényképeztünk. A Merlin nevű app 100-ból 90-szer igazat mond, persze csak akkor, ha a fénykép is jó minőségű.
2016. december 20. 11:30
p
0
0
1
Mentés
A Merlin Madárfotó ID Észak-Amerika többszáz madárfaját gépi tanulással azonosító mobilapp. A Cornell Tech és a Kaliforniai Technológiai Intézet közös fejlesztése fényképekkel dolgozik.
Miután megnyitottuk az alkalmazást, megkérdezi, hogy okosteefonunkkal akarunk képet készíteni, vagy digitális kameránkról tennénk fel egy fotót. Rázoomolunk a madárra, megerősítünk helyszínt és időpontot, mire Merlin az általa ismert kb. 650 észak-amerikai madárfaj közül megmutatja a miénkhez legjobban passzolókat.
A kutatók szakemberek és önkéntesek gyűjtötte, a Cornell Ornitológia Laboratóriuma által hitelesített közel 1 millió fényképen gyakoroltatták. Azonosításnál végigfut az adatbázison, az év ugyanazon időszakában és ugyanazon a helyszínen megörökített fajokat veszi figyelembe. Munkájához az eBird program információit használja.
Jó minőségű fényképeken 90 százalék pontossággal dolgozik.
A kutatás célja mindenféle közösség számára elérhető nyílt platform létrehozása. Ha összejön, bárki készíthet pillangókról, békákról, növényekről, akármiről képi osztályozást.
Az Arcanum az eltelt harmincöt évben szinte mindent beszkennelt, amit arra érdemesnek talált idehaza, felületén ma már 76 millió digitalizált oldalt böngészhetünk. Hosszú út vezetett az első flopilemeztől a mesterséges intelligenciáig, a Bibliától az üzemi lapokig. Biszak Sándorral, a családi vállalkozás alapító-tulajdonosával beszélgettünk.
Számos területen megmutatta már a mesterséges intelligencia, hogy mire képes; ugyanakkor azt is, hogy melyek azok a hiányosságai, ahol még javításra szorul. Hol tart ma a mesterséges intelligencia?
Nem csak a fogyasztást és a terjesztést, hanem a drogok népszerűsítését is tiltja a kormánypártok által benyújtott Alaptörvény-módosítás. Szakvélemény.