A Spotify nemrég érte el a 40 millió fizető felhasználót, Japánnal masszívan emelkedhet a számuk. Előnye, hogy a szigetországban egyetlen mainstream streamingszolgáltatóként kínál ingyenes opciót. Valószínűleg pont ezért húzódtak el annyira a tárgyalások.
Japán a svéd cég idei második nagy dobása Ázsiában – Indonéziában, a világ negyedik legnépesebb országában márciusban indult el a szolgáltatás. A Spotify 2013-ban jelent meg a kontinensen (Hongkong, Szingapúr és Malajzia), de 2016 előtt csak egyetlen nagyobb piacra, a Fülöp-szigetekre tudott bejutni.
Pletykák szerint India a következő célpont, állítólag tanulmányozzák a piacot, az indulásra viszont még nincs konkrét terv. Talán nem árt figyelniük, mire jut a szubkontinensen ezen a héten debütált Google Play Music.